NB I;Győr;női kézilabda;

2016-05-24 22:32:00

Női kézilabda - Bajnok a Győr

A Győri Audi ETO KC 27-21-re nyert a Ferencváros vendégeként a női kézilabda NB I döntőjének keddi visszavágóján, így kettős győzelemmel lett bajnok.

K&H női liga, döntő, visszavágó:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO 21-27 (9-9)

A párharcot a Győr nyerte kettős győzelemmel, 53-43-as összesítéssel.

Idén nem az egyik csapat második győzelméig tartó párharcban, hanem oda-visszavágós alapon dőlt el a bajnoki cím. A csütörtöki első mérkőzésen a Győr házigazdaként 26-22-re győzött. A visszavágó kezdése előtt köszöntötték az FTC tíz évvel ezelőtti csapatát, amely megnyerte az EHF Kupát.

A Bajnokok Ligája-ezüstérmes, Magyar Kupa-győztes ETO az első félidő elején háromgólos előnybe került, de Schatzl Nadine találatával a 14. percben felzárkózott a címvédő fővárosi csapat (4-5). Tíz perccel később Ida Alstad góljával megint elléptek a győriek (6-9), ám amikor a 28. percben Lukács Viktória egyenlített (9-9), Ambros Martín vezetőedző időt kért, de az állás a szünetig nem változott.

Nerea Pena góljával a második félidő elején - a meccs során először és utoljára - az FTC állt jobban, ám 11-11 után újra elhúztak a vendégek (13-19). Elek Gábor, a hazaiak vezetőedzője rövid idő alatt kétszer is időt kért, ennek ellenére a győriek ebben az időszakban minden játékelemben jobbak voltak ellenfelüknél, és tulajdonképpen eldöntötték a mérkőzést, ezzel együtt a bajnoki címet.

A játék képe a hajrában sem változott, az FTC kevés sikerrel próbálta szorossá tenni az állást, az ETO viszont magabiztosan kézilabdázott és fölényesen nyert. A mezőny legeredményesebb játékosa a Ferencváros spanyol átlövője, a hét gólt szerző Nerea Pena volt. A győriek brazil légiósa, Eduarda Amorim hatszor volt eredményes.

"A mai mérkőzés megkoronázta az egész idényt. Sok volt a sérültünk, ennek ellenére is erősek és ambíciózusok tudtunk maradni az idény végére, fantasztikus munkát végeztünk" - nyilatkozta Ambros Martín, a Győr vezetőedzője az M4 Sportnak, és hangsúlyozta, rendkívül fontos volt, hogy a szezonban egymás után hatszor legyőzték a Ferencvárost.

"Játékosállományban jobb csapat a Győr, ez a realitás. A mérkőzést igazából az döntötte el, hogy a Győr egy időszakban tudott könnyű gólokat lőni" - mondta a zöld-fehérek vezetőedzője, Elek Gábor.

A Győr fennállása 12. bajnoki címét nyerte, ezzel beérte az örökranglistán a Ferencvárost. A csúcstartó a Vasas 15 elsőséggel.