tenisz;Davis-kupa;Pesterzsébet;

2016-07-16 07:52:00

Hátrányban Szlovákia ellen

Egyéniben két vereséggel kezdte szereplését a férfi Davis-kupa euro-afrikai zóna egyes csoportjában második helyen kiemelt Szlovákia ellen a magyar Davis-kupa-válogatott a péntektől vasárnapig Pesterzsébeten zajló mérkőzésen. Nagy Péter sima, három szettben elszenvedett veresége után délután Fucsovics Mátron is meghajolt ellenfele tudása előtt, így szombaton magyar szempontból 2-0-s hátrányból egy páros mérkőzéssel folytatódik a párharc.

A papírforma érvényesült a péntek délelőtti találkozón, ahol a 122. kiemelt Andrej Martin szettveszteség nélkül verte meg a 431. helyen rangsorolt Nagy Pétert. Az első játszmában 4:4-ig „versenyképes” Nagy nem találta a ritmust a nyitányon.

Később a legelőkelőbb pozícióban jegyzett magyar férfijátékos, a listán 165. Fucsovics Márton lépett salakra Jozef Kovalik ellenében. Fucsovics egy szett után vezetett, majd kettőt szoros csatában, több hibával teniszezve elveszített. A negyedik játszmában a magyar a combját fájlalva búcsúzott, ellenfele meggyőző fölénnyel bizonyult jobbnak.

A párharc győztese a legszűkebb elitet tömörítő világcsoportba jutásért játszhat szeptemberben.

Eredmények, a további program

Magyarország – Szlovákia 0-2

Péntek: Nagy Péter – Andrej Martin 4:6, 2:6, 4:6, Fucsovics Márton - Jozef Kovalík 7:6, 4:6, 6:7, 1:6.

Szombat: Fucsovics Márton, Gödry Levente – Andrej Martin, Igor Zelenay

Vasárnap: Fucsovics Márton – Andrej Martin, Nagy Péter – Jozef Kovalík