Babos Tímea;

2016-09-03 07:52:00

Babos menetel

Esőszünet miatt másfél órával később kezdődött Babos Tímea mérkőzése a US Open második fordulójában, mégis gyors két szettben, 6:2, 6:4-re lépett túl a holland Richel Hogenkampon. A világranglistán 34. magyar játékos így pályafutása során először jutott harmadik körbe Grand Slam-tornán. Babos a következő fordulóban az ötödik kiemelt román Simona Haleppel találkozik.

"Ez a nap is elérkezett! Nagyon-nagyon örülök, hogy most már Grand Slamen is bejutottam egyesben a harmadik körbe! Idén azért elég stabil teljesítményt nyújtottam. Korábban minden Grand Slamen nyertem meccset. Reméltem, hogy most még tovább jutok. Pláne annak fényében, hogy most már kiemelt is voltam" - idézte saját honlapja Babost.

Egyes sikerét követően párosban is remekelt. A kazah Jaroszlava Svedova oldalán mindössze három játékot veszített a hazai közönség előtt szereplő Catherine Bellis, Julia Boserup duóval szemben. A második fordulóban, a legjobb 32 között a lett Jelena Osztapenko és a német Andrea Petkovic kettőssel mérkőznek Babosék. A magyar teniszező vegyes párosban is érdekelt, az amerikai Eric Butorac társaként pénteken lépett először pályára, ez az összecsapás lapzártánk után ért véget.