Kötcse;Orbán;

2016-09-12 07:02:00

Sajátjait is nihilistázta Orbán

Amit ma az ellenfeleink képviselnek, az puszta nihilizmus, ami lopakodva rátelepedett a világ és az EU intézményeire. Kötcsén, ha igaz, Orbán Viktor a szokásosnál is keményebben ostorozta az uniós vezetőket. Nihilista ellenfelei közül a néppárti Junckert, a liberális Verhofstadtot és a szociáldemokrata Schultzot nevezte meg. Csúnyán leszólta a német sajtószabadságot, az általa a kommunistának titulált baloldalról pedig közölte, velük már fölösleges viaskodni.

Nihilistának titulálta szombaton Kötcsén az Európai Unió három meghatározó politikusát a miniszterelnök. Ha hihetünk a jobboldali pestisracok.hu-nak, amely ezek szerint hivatalos volt a hagyományosan zártkörű polgári piknikre, Orbán Viktor a szokásosnál is durvábban ócsárolta uniós ellenlábasait. "Amit ma az ellenfeleink képviselnek, annak semmi köze a nagy liberális elődök gondolataihoz, az puszta nihilizmus. Ez a nihilista szemlélet lopakodva rátelepedett a világ és az Európai Unió intézményeire. Ismert képviselői is vannak, úgy, mint Juncker, Verhofstadt és Schultz.

A nihilisták a társadalomban kisebbségben vannak, de az európai elitet már rég elfoglalták" - hangzott Orbán értékelése. A miniszterelnök Csurka Istvánt és a francia elnökségért ismét ringbe szálló Nicolas Sarkozyt is idézte. Előbbitől azt, hogy a liberális SZDSZ nem választást akart nyerni, hanem csak beülni a zsűribe. "Miként a nihilista elit is megragadta a zsűri pozícióját az európai intézményrendszerben. Ők azok, akik minden értékvitát elvetnek a politikailag korrekt beszédmód hazugsága mögé bújva" - fűzte tovább az egykori MIÉP-vezér gondolatait Orbán. A jobboldali francia politikusnak pedig azon kijelentését ajánlotta a kiválasztottak figyelmébe, amelynek értelmében "a politikai korrektség, a PC nem más, mint gondolatrendőrség, de ideje megszabadulnunk a kisebbségek rémuralmától. Zárójelbe kell tennünk a PC-érvrendszert és logikát. Furcsa, de a britek távozása az Unióból egyben nagy lehetőség is a szembenézésre, hogy mi az az elit, amelyet egy 65 milliós nagy ország elutasított".

Mi a nihilizmus?
A nihilizmus olyan filozófiai felfogás, eszmerendszer, amely a társadalmi értékeket, és normákat, minden elvet, szabályt, erkölcsi követelményt, törvényt tagad. A cselekvés hiábavalóságát, a lét teljes értelmetlenségét, az emberi haladás hiányát hirdeti. A pszichiátriában a nihilizmus bizonyos mentális rendellenességekben fellépő olyan tapasztalat vagy élmény, hogy a világ vagy valakinek a teste vagy énje nem létezik. A XIX. században több politikai és ideológiai irányzatot is nihilizmus néven illettek. Elsősorban a különféle materialista irányzatokat és az anarchizmust sorolták ide, áttételesen valamennyi forradalmi és radikális nézetet.
Forrás: Wikipédia


Kiderült, a kormányfőnek nem is a migránsokkal van problémája, hanem a brüsszeliekkel. Az ugyanis logikus, hogy ha "hívják szerencsétleneket, akkor jönnek". A magyarok feladata viszont az, hogy október 2-án tegyenek botot a küllők közé remélve, hogy a magyar példa hullámot vált ki Európában, és végül az uniós elitet is lecserélik. "Ne felejtsük el, hogy a nihilisták elitje a mi Közép-Európánkra is mint átalakítandó, felhígítandó területre gondol" - riogatott a miniszterelnök. A migránskérdésre alapozott politikai háború véleménye szerint mindkét félnek óriási lehetőség. "Nekik egy gyors út a keresztény- és nemzeti alapú Európa megsemmisítésére, az Európai Unió etnikai alapjainak megváltoztatására. Tudják, hogy a muszlimok sosem szavaznak egy keresztény gyökerű pártra, így a muszlim tömegekkel a tradicionális konzervatív pártok örökre kiszorulnak a hatalomból". De ez a háború óriási lehetőség a keresztény gyökerű nemzetállamok híveinek is. A magyarok mostani nagy lehetősége, hogy a migránsvitát ne engedjék a "PC mostani, kényszerű keretrendszerén belül megvitatni. A mi ígéretes stratégiánk az, hogy a V4-ek, és talán hamarosan Ausztria kikényszeríti, hogy ezt a súlyos kérdést az elitek ne dönthessék el az emberek kizárásával, hanem népszavazások sorával kénytelenek legyenek róla megkérdezni őket" - foglalta össze Orbán.

Aláírást gyűjt a DK
Már gyűjti az aláírásokat a DK, hogy az esetleg sikertelen népszavazás után a miniszterelnöknek le kelljen mondania. Az ellenzéki párt kérdésére a Facebookon, illetve okostelefonos applikáción keresztül is igent lehet mondani. A bojkottra szólító DK szerint az októberi népszavazás érvénytelenné tétele nem csak Magyarország EU-tagságának megóvását, hanem az Orbán-kormány politikájának bukását is jelentené.

Elismerte, Magyarország önmagában képtelen a világ és az Unió felett győzni, ám ha Franciaország, Olaszország, majd talán Németország is "rátalál a közép-európaiak igazságára", akkor az lesz, amit mi akarunk. Merkel nevét ugyan nem mondta ki, de a német politikai viszonyokat durván ostorozta. Közölte, "Németország a legnehezebb eset, az ottani irányított nyilvánosságban egyelőre lehetetlenség őszintén beszélni a migránskérdésről. Ezt mi csak a diktatúrákból ismerjük, de tudomásul kell vennünk, hogy van olyan demokrácia, ahol a szólásszabadság gyakorlása egzisztenciális kérdés, és bizonyos véleményeket ellenjavallt elmondani".

Saját rendszerét magasztalta, "a legfontosabb harcainkat megvívtuk, de a kardunkat nem csatolhatjuk le" - fogalmazott, az elmúlt hat év gyengeségének azt nevezte, hogy nem maradt idő az emberek politikai gondolkodásának, divatos szóval a "tudatiparnak" a megújítására.

Arról is beszélt, hogy a hosszú kormányzás új problémákat teremt. Bár a kommunistákkal már fölösleges viaskodni, hiszen nagyítóval kell keresni a megmaradt zárványaikat, ennek ellenére ők olyanok, mint a "Terminátor: néhány szétesett törmelékből is képesek újraéledni".

Orbán korábban a liberális internacionálé alelnöke volt, de belpolitikai megfontolásokból a populizmus európai "királya" lett. Ezért nevezi most nihilistának azokat, akik az elmúlt évtizedben több ezer milliárd forintnyi uniós támogatást szavaztak meg a magyar fejlesztésekre, amik nélkül már régen bedőlt volna Magyarország. A szocialista Ujhelyi István reagált így lapunknak a kötcsei pikniken elhangzottakra. Az MSZP alelnöke, EP-képviselője szerint a miniszterelnök azért áll folyamatosan csatában a világgal, mert különben a kutyát sem érdekelné amit mond. Azért folytat gyűlöletkampányt a menekültek és az Unió ellen, mert ezzel takarja itthoni bűneit. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke saját pártcsaládjába tartozik - figyelmeztetett. Akár arra, hogy "folyosói pletykákból" tudja, Orbánt egyre kevésbé veszik "beszámítható" politikusnak, inkább közveszélyes populistának tartják, akinek persze van hatása. Mindenkivel csatában áll, aminek Ujhelyi szerint a magyarok lesznek a kárvallottjai. Szomorú, hogy már a legfontosabb partnerünkkel, Németországgal is kommunikációs háborúban áll. Érdekes, hogy itthon a német adófizetők milliárdjaiból építi a beruházásokat, eközben a magyar adófizetők pénzén megtévesztő háborút folytat ellenük. Ez rövid távon ugyan sikeres, ám hosszú távon garantált bukás - figyelmeztetett a szocialista politikus. Orbánnak lapunkon keresztül azt üzente, ígéri, hogy újraéled a baloldal, bár a kormányfő Kötcsén egy bolsevik típusú állampárti működésről beszélt, ami maga a Fidesz.

Juncker, Guy Verhofstadt, az EP liberális frakciójának vezetője és Martin Schultz, az EP szociáldemokrata elnöke képviseli azt a szellemiséget, ami az Európai Uniót létrehozta. Erről Szent-Iványi István volt EP-képviselő, a liberálisok szakpolitikusa beszélt a Népszavának. Véleménye szerint ez a három politikus képviseli az Unió értékrendjét, és inkább az a nihilista, aki ezeket látványosan megtagadja. Szent-Iványi óriási problémának nevezte, hogy a miniszterelnök a jelenlegi feszült helyzetben még tovább rontotta a magyar-német kapcsolatokat. Figyelmeztetett, ha bennünket szólna le valaki úgy, ahogy ezt szombaton a kormányfő tette, Szijjártó Péter már régen bekérette volna és durva nyilatkozatot adna ki az adott országról vagy a vezetőről. Lehet, hogy van néhány olyan európai ország, ahol tényleg nincs szólásszabadság, de Németország biztosan nem tartozik közéjük. Felelős magyar vezetőnek a két ország kapcsolatait inkább erősítenie kellene, a német cégek ugyanis százezreknek adnak nálunk munkát.

A miniszterelnöknek a bizottság és a parlament valóban ellenfele, ezeket utálja a legjobban, mert ezekre van a legkisebb hatása - fogalmazott a Liberálisok szakértője. Verhofstadtról elmondta, Orbánnal 1990 tavasza óta ismerik egymást, és kezdetben jó viszonyban voltak. A korábbi belga miniszterelnök szerint 2002-ig semmi baj nem volt Orbánnal, az akkori választási vereség viszont populistává tette. A kormányfő szombati megjegyzéseit azért nem érti Szent-Iványi, mert pénteken mind a három ostorozott uniós politikus vele együtt ott lesz a pozsonyi csúcstalálkozón, ezért nem volt szerencsés őket lenihilistázni. Különösen, mert ennek a három embernek több befolyása van az európai jövő alakításában, mint Orbánnak.

Lázár, Trianon és a cigányok
Lázár János a hét végén interjút adott a makohirado.hu-nak. Az a kancelláriaminiszter, aki egy concierge vállveregető eleganciájával vezeti hétről-hétre orránál fogva a vele csicsergő sajtón keresztül a nyilvánosságot, most igen csak otrombákat mondott. Túlságosan ostobának néznék, ha nem feltételeznénk róla, pontosan tudja, hogy nem beszélnek Brüsszelben 100-120 ezer, vagy éppen 5-600 ezer ember kényszer-betelepítéséről, akinek munkát, lakást, szociális ellátást, oktatást kellene adni. Mégis mondja. „Képesek leszünk-e beilleszteni őket a társadalomba? Hiszen a cigány közösségek integrációját sem tudjuk megoldani... a soknemzetiségű Magyarország korábban háborúhoz, majd Trianonhoz vezetett".
Épeszű ember ezzel már nem tud mit kezdeni. A kancelláriaminiszter is tudhatja, hogy a nagyhatalmi játszmák azt az ébredő nemzetiségi nacionalizmust használták fel a Monarchia szétszedéséhez, amit az ezeréves államiságával magát felsőbbrendűnek hirdető magyar nacionalizmus gerjesztett - saját állama ellen. De ez, hagyján. Lázár, miután "globális” keretbe illesztette a magyar cigányságot, mindjárt le is bontotta problematikát, hogy a helyiek is értsék a dolog velejét. Kommentálta a makói plébános szavait, aki az együttérzést hiányolta menekültügyben. „Tisztelendő úr megszólalása jöhetett volna hamarabb is, mert Makó 24 éven át szemlesütve hallgatta el a cigányság kilátástalan helyzetét... azon is le kellene gondolkodni... hány cigány gyereket fogadtak be a plébániára, hányat próbál a gyülekezet segíteni, felemelni a szegénységből?”
Mi azon gondolkodunk, ezt megkérdezhetné egy helyi cigány, de nem kérdezheti meg annak a kormánynak az egyik legbársonyosabb székében ülő vezetője, amely hat év alatt csak annyit tudott elérni, hogy az ország cigánybűnözésről, és nem bűnöző cigányokról beszél, miközben saját kebelében rejtegeti a parlamenti képviselő, miniszterelnöki biztos Farkas Flóriánt. Akin a saját minisztériuma kér számon a kormánypárti cigányklientúrára elköltött, saját kisebbségétől bizonyítottan "eltűnt" 1,6 milliárdot.
F.R.