MTVA;

2016-11-09 06:07:00

Megint 80 milliárd az MTVA-nak

Jövőre is 80 milliárd forint lesz a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) költségvetése - döntöttek tegnap a parlamentben. 

Az MTVA közszolgálati hozzájárulásként 70,1 milliárd forintba részesül, amely kereskedelmi és vagyongazdálkodási tevékenységéből további 8,7 milliárd forinttal számol. Kiadásai között 70,6 milliárd forint a médiaszolgáltatás-támogatási és vagyonkezelési tevékenység, amelyen belül személyi kiadásokra 14,3 milliárd forintot, dologiakra 51,5 milliárdot költhet a köztévé. A Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. 1,7 milliárd forintból gazdálkodhat jövőre. A rádiók és televíziós műsorok támogatását célzó Magyar Média Mecenatúra programra is változatlanul 3,1 milliárd forint fordítható. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) jövőre 35,3 milliárd forintból gazdálkodhat, míg a hatóság médiatanácsa 452,5 millió forintból, és a testület további 1,1 milliárd forintot kezel majd.

Eközben az Index szúrta ki, hogy a köztévé sajtóosztálya ismét kétmilliós nézettséggel ámított a Facebook-oldalán, állították ugyanis, hogy ennyien nézték a hírműsoraikat október 31. és november 6. között. Ahogyan korábban lapunk is beszámolt róla, ez nem tekinthető releváns adatnak, hiszen az MTVA a 4 éven felüli korosztályból mindenkit, aki akár egyetlen percre is a közmédia csatornáira kapcsol, egy nézőnek számít. Ehhez képest a múlt heti Nielsen-adatok szerint - amelyek a kereskedelmileg releváns, 18-49 éves korosztályt mérik - a Duna TV-n a legjobb eredményük 209 ezer néző volt, a Gasztroangyal című műsort nézték ennyien, a hírműsort 180 ezren tekintették meg. Összehasonlításképp: az RTL Híradót 830-850 ezren követik naponta. A köztévé egyébként öngólt is lőtt a nagyotmondással, hiszen az adott időszakban 70 hírműsort vetítettek, az ezekre kommunikált kétmilliós nézőszámot leosztva átlagosan 28 ezer néző jut egy híradóra.