női kézilabda Bajnokok Ligája;Győri Audi ETO KC;

2017-01-30 06:54:00

Ragyogó zöld-fehérek

Kiütéses, 39-22-es győzelmet aratott a Győri Audi ETO KC a szlovén Krim Ljubljana ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában. A hazaiaknál Korsós Dorina, Tóth Gabriella és Puhalák Szidónia sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, a vendégeknél legjobb játékosuk, a bolgár Elizabeth Omoregie hagyta ki kényszerűségből az összecsapást.

Az előjelek alapján nagy csatára lehetett számítani, hiszen mindkét együttes az első helyen jutott be a BL második szakaszába. A Krim kezdetben igazolta jó hírét, hiszen a tizedik percben már két góllal vezetett (4-6), ráadásul a győriek világklasszis brazil légiósa, Eduarda Amorim megkapta második kétperces büntetését is, ezért Ambros Martin vezetőedzőnek át kellett szerveznie csapatát.

A szerkezeti átalakítástól lendületbe jöttek a győriek, akik három perc alatt megfordították az állást, köszönhetően Görbicz Anita három góljának, illetve Bódi Bernadett találatának (8-6). A vendégek teljesen megzavarodtak, a magyaroknak minden sikerült, a 20. percben öt (12-7), másfél perccel a szünet előtt pedig már tíz gól (19-9) volt a különbség a csapatok között. Az első 30 perc 20-9-es győri vezetéssel zárult, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

A második játékrész újabb három győri találattal indult, a folytatásban edzőmérkőzés lett a találkozóból. Mindkét oldalon lehetőséget kaptak a cserejátékosok is, az edzők különböző taktikai variációkat próbáltak ki együtteseikkel.

„Az első tizenöt percben volt játékosunk, Vesna Milanovic-Litre meglepett minket, utána feljavult a védekezésünk, sok labdát tudtunk szerezni és gyors indításokból szereztük góljainkat - mondta a lefújás után Ambros Martin, a győriek vezetőedzője. – Annak örülök a legjobban, hogy a nagy előny birtokában sem vettünk vissza a lendületből, az utolsó pillanatig nagyon jól küzdöttünk.”

Remekül küzdött a sorozat másik magyar résztvevője, a szintén zöld-fehér FTC-Rail Cargo is, amely a Metz vendége volt, és második félidei remek teljesítményének köszönhetően 28-25-re győzött. Bár a ferencvárosiak szereztek vezetést, a francia házigazdák kapták el jobban ritmust, és a tizedik percben már 8-4-re vezettek. Elek Gábor, a ferencvárosiak trénere időkéréssel próbálta rendezni a sorokat, sikerrel. A csapatkapitány Szucsánszki Zita egyre jobban játszott, kezdett összeállni a védekezés is, az első félidő végére sikerült egy gólra csökkenteni a hátrányt (13-12).

A második játékrész elején a vendég ferencvárosiak kerültek előnybe (14-15), a hazaiak ezt követően tizenegy percig nem találtak a kapuba, a magyar együttes pedig négy gólra növelte előnyét (14-18). Bíró Blanka parádézott a kapuban, a különbség pedig tovább nőtt (19-25). A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, de a ferencvárosiak sikere nem forgott veszélyben.

Franciaország a világbajnok
A házigazda Franciaország nyerte a férfiak kézilabda-világbajnokságát, miután a vasárnapi fináléban 33-26-ra legyőzte a magyarokat a nyolc között búcsúztató Norvégiát. A bronzérmet a szlovén válogatott tagjainak nyakába akasztották, mivel drámai csatában, a második félidőben nyolcgólos hátrányt ledolgozva 31-30-ra verték Horvátországot.