Ferencváros;

2017-03-01 23:43:00

Győzelemmel lépett tovább a Ferencváros

A két héttel korábbi 2-1-es hazai siker után a Honvéd otthonában is győzni tudott a Ferencváros labdarúgócsapata, így a zöld-fehérek lesznek ott lesz a Magyar Kupa negyeddöntőjében. Az első játékrész 31. percében Emir Dilaver fejese csattant a felsőlécen, a kipattanót pedig Michal Napela vágta estében a hálóba. A második félidőben pedig Böde Dániel kotort közelről a hálóba, eldöntve a továbbjutás kérdését.

Csaknem egy év után újfent a Szusza Ferenc Stadionban játszhatott mérkőzést az Újpest, a lila-fehérek a Zalaegerszeget látták vendégül. A fővárosiak idegenben 4-1-re győztek, így jóformán formalitás volt a tegnapi visszavágó, ahol Nebojsa Vignjevic tanítványai 2-0-ra nyertek. A bajnokságban pocsékul teljesítő Diósgyőri VTK a kupában némiképp javított a renoméján, kettősgyőzelemmel lépett túl a Cegléden.

A délutáni meccsek közül az NB I-es csapatok párharcából a Mezőkövesd jött ki jobban, a hazai 0-0 után idegenben 1-1-et játszott a Gyirmóttal, így Tomiszlav Szivics csapata jutott tovább. Az NB II-es Szolnoki MÁV kettős győzelemmel búcsúztatta a Szentlőrinc SE-t, az NB III-as Budafok pedig Oláh Lóránt duplájával fordította meg a párharcot az Érd ellen, így bejutott a sorozat legjobb nyolc csapata közé, ami nagy fegyvertény, ugyanis mindez a klub 1912 óta íródó történetében még egyszer sem történt meg.