férfi kézilabda;Telekom-Veszprém;

2017-04-03 07:52:00

Kézilabda Bajnokok Ligája - Sima veszprémi továbbjutás

A Telekom Veszprém házigazdaként simán, tíz góllal legyőzte a horvát PPD Zagreb csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szombati visszavágóján, így kettős sikerrel jutott tovább. Vasárnap a MOL-Pick Szeged is sikerrel vette az akadályt, hazai pályán is megverte a dán Bjerringbro-Silkeborg csapatát.

Egyetlen percig sem forgott veszélyben a Telekom Veszprém továbbjutása a horvát PPD Zagreb elleni visszavágón a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. A magyar bajnok az idegenben aratott 23-22-es győzelme után saját közönsége előtt mindössze kétszer volt hátrányban (0-1-nél az első, és 2-3-nál a hetedik percben), ezt leszámítva uralta a meccset Javier Sabaté vezetőedző csapata. A veszprémiek a 15. percben 8-4-re vezettek, a 26.-ban 13-5 volt az állás, az első felvonás 15-9-cel zárult. A második játékrészen látszott, hogy minden kérdés eldőlt, ötezer szurkoló ünnepelte a magyar együttest, amely látványos gólokkal szolgálta ki közönségét, és a végére annak a szurkolói óhajnak is eleget tett, hogy legyen kétszámjegyű a különbség: 29-19-es sikerrel kerültek a negyeddöntőbe Nagy Lászlóék, ahol egész biztosan nehezebb dolguk lesz a címvédő Kielce vagy a Montpellier ellen.

„Erre a mérkőzésre készülhettünk egész héten, az előző találkozó hibáit kijavítottuk – mondta Sabaté a veszprémiek hivatalos honlapjának. - A védőfalunk és a kapusunk jól szerepelt, ha így játszanak, könnyebb a támadószekciónak is. Büszke vagyok a szélsőkre is, góljaink felét ők szerezték. A Montpellier–Kielce összecsapást figyeljük, de a saját dolgunkkal foglalkozunk. A nyolc között nem lesz könnyű ellenfél.”

Kétgólos előnyt harcolt ki a MOL-Pick Szeged a Silkeborg elleni visszavágóra, amely pocsékul indult a magyar csapat számára. Az első játékrészben sokáig három-négy góllal vezettek a vendégek, akik félidőben kétgólos fórral vonulhattak az öltözőbe. A második játékrészben azonban parádásan játszott a Szeged, s végül kilencgólos sikert aratott. A Tiszapartiak a francia PSG csapatával küzdhetnek majd meg az elődöntőbe jutásért.

Trónfosztás a nőknél
A Ferencváros nyerte a női kézilabda Magyar Kupát, mivel a kecskeméti döntőben hétméteresekkel legyőzte a legutóbbi 12 kiírásban győztes Győri ETO-t. A találkozón szinte végig a Ferencváros vezetett, a győriek mindössze egyszer, 7-6-nál voltak előnyben. A ferencvárosi kapus, Bíró Blanka több nagy védést is bemutatott az első negyedórában, melynek végén így a fővárosiak vezettek három találattal (10-7). Ambros Martin időkérése után egy gólra zárkózott a címvédő, az utolsó percek pedig a spanyol Nerea Pena és a norvég Nora Mörk lövőpárbajáról szóltak, aminek végén a szünetben eggyel vezetett a Ferencváros (16-15). A második félidőben Bíró Blanka továbbra is kiválóan védett, elsősorban az ő bravúrjainak és Schatzl Nadine góljainak köszönhette a Ferencváros, hogy növelni tudta előnyét (22-19). A 49. percben Groot találata az egyenlítést jelentette a győriek számára (23-23), ám a tavaly még az ETO színeiben kupagyőztes Kovacsics Anikó hétmétereseivel továbbra is a fővárosiaknál maradt a vezetés.
Az utolsó öt perc egyenlő állásról kezdődött (26-26), és bár a Ferencváros fél perccel a találkozó vége előtt egygólos előnyben támadhatott a győzelemért, a győriek Eduarda Amorim utolsó másodperces góljával egyenlítettek, így büntetőkkel dőlt el a kupa sorsa. A hétméteres párbajt Amorim hibája döntötte el, rajta kívül ugyanis mindenki betalált.
A kecskeméti négyes döntő legjobb játékosának a Ferencváros csapatkapitányát, Szucsánszki Zitát választották, a legjobb kapusnak pedig csapattársát, Bíró Blankát.