futball;Barcelona;Juventus;

2017-04-12 01:18:00

A Juventus hármat rúgott a Barcelonának

A kora esti robbantások miatt szerdára halasztott Dortmund-Monaco mérkőzés nélkül egyedül Torinóban rendeztek negyeddöntőt kedden a labdarúgó Bajnokok Ligájában, ahol meglepetésre a vendéglátó Juventus három gólt ért el a Barcelonával szemben.

Alapjaiban határozta meg a keddi játéknap hangulatát a dortmundi robbantások híre. Ami tudható: egyelőre tisztázatlan körülmények között három robbanószerkezet robbant a tegnap estére kiírt AS Monaco elleni BL-meccs helyszínére tartó hazai csapat, a Dortmund csapatbuszánál. A dortmundi rendőrség közleménye szerint nem az autóbuszon, hanem a jármű mellett történt a robbanás, röviddel 19 óra után. A detonáció következtében egy játékos, Marc Bartra megsérült, akit könnyű sérülésekkel kórházba szállítottak. A történtek okán az eredetileg 20.45-re kiírt futballmeccset szerdára halasztották.

Ilyen előzmények után csupán zárójeles esemény lehetett a játéknap másik meccse, a 2015-ös BL-döntő „visszavágójaként” beharangozott torinói 90 perc, amelynek első játékrésze nem várt eredményt hozott: kétgólos előnyre tett szert a Juventus a végső győzelemre is esélyesnek tartott Barcelonával szemben. A kezdetben kezdeményezőbb házigazda Paulo Dybala révén már a 7. percben megszerezte a vezetést (1-0), a látszólag súlytalan Barcelona pedig a 22. percben tovább süllyedt – a mínusz második szintre ugyancsak az argentin Dybala kalauzolta el a katalánokat (2-0).

A nyolcaddöntő első, szintén idegenbeli mérkőzésén a PSG-nek négygólos fórt adó Barca a térfélcserét követően is beragadt a rajtnál, így az 55. percben már 3-0 állt az eredményközlőn: Giorgio Chiellini vette be fejjel a vendégkaput egy szöglet utáni szituációban. Az eredmény a lefújásig nem módosult, a feladat pedig ismét adott Lionel Messiéknek: a Camp Nou-stadionban következő visszavágón ezúttal háromról kezdődik a visszaszámlálás.

A BL az elhalasztott párharc mellett két további meccsel szerdán folytatódik.