Magyar Kupa;férfi kézilabda;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2017-04-15 07:56:00

Régi riválisok vívnak a kupáért

A papírformának és a tegnapi elődöntők eredményének megfelelően a címvédő Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged vív az aranyéremét ma délután a férfi kézilabda Magyar Kupa debreceni fináléjában.

A 26. győzelmére hajtó, Bajnokok Ligája negyeddöntőre készülő bakonyi klub legnagyobb klasszisát, Nagy Lászlót is pihentethette a torna tegnapi első párharcán, a Veszprém viszont könnyedén, tíz góllal legyőzte a Csurgót.

A későbbi találkozón a BL legjobb nyolc csapata között szintén érdekelt szegediek már a félidőre megnyugtató előnyt építettek fel, a térfélcserét követően pedig 13 percig nem kaptak gólt – végül már némileg tartalékolva, 28-20-ra nyertek.

A mezőnyt évek óta uraló két klub a mostani idényben kétszer is összemérte erejét a bajnokságban: Szegeden és Veszprémben is a vendéglátó diadalmaskodott. A Magyar Kupa legutóbbi öt kiírásában a rekordbajnok veszprémiek nyertek.

Az MK hétvégi programja, pénteki eredmények: Veszprém–Csurgó 33–23, Szeged–Tatabánya 28-20.

Szombat, a harmadik helyért: Csurgó–Tatabánya 11.45. Döntő: Veszprém–Szeged 14.15.

A hétvége minden mérkőzését élőben közvetíti az M4 Sport.