FTC;Vasas;Magyar Kupa;Budafok;

2017-04-27 07:54:00

Álmok és valóság

Előnyt szerzett a Vasas és az alacsonyabb osztályú ellenfelét „kiütő” FTC is a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első, szerdai mérkőzésein.

Időrendi sorrendben a Vasas és a Mezőkövesd összecsapásával kezdték a csapatok a hazai kupasorozat döntőjéért vívott párharcokat. Amint az a korai, 16 órás kezdés okán várható volt, az angyalföldiek átmeneti otthonában, a Szusza Ferenc Stadionban mérsékelt érdeklődés mutatkozott a bajnokságban eltérő célokért küzdő csapatok csatája iránt, így értelemszerűen azt sem sokaknak okozott meglepetést, hogy – bár Sós szerzett egy szabálytalanság miatt érvénytelenített vendéggólt – jobbára a pályaválasztó akarata érvényesült.

A meddő mezőnyfölény végül az első játékrész hosszabbításban, egy büntetőt követően érett góllá. Berecz Zsombor vezetőgólját pedig a szünet után néhány perccel Kulcsár Tamás révén újabb találat követte, ezzel kialakult a 2-0-s végeredmény, amellyel a fővárosiak kerültek közel az álmuk beteljesedéséhez, azaz a döntős szerepléshez.

Éppenséggel a másik tegnapi találkozó sem sokak ingerküszöbét érte el az Üllői úton – legalábbis hazai oldalról. A meglepetésre öt forduló után is versenyben lévő, az álmait jelen időben élő kiscsapat, a Budafok miatt több száz ember kelt útra, a nagyjából 1000 fő befogadására alkalmas vendégszektorban pedig kis túlzással többen gyűltek össze, mint az impozáns Groupama Arénában összesen… A hangosabbak mindenesetre jobbára az érthetően lelkesebb Fokiak voltak. „A várakozásokat már azzal is túlteljesítette a csapat, hogy idáig eljutott. Talán a szurkolótáborunk buzdításából is érzékelhető, hogy a bizalom a párharc alakulása ellenére is töretlen, abban pedig biztos vagyok, hogy ha nem Budapesten, akkor Budafok-Tétényben szépítenek a mieink” – nyilatkozta a Népszavának a két játékrész között Anna, a vendégcsapat egyik szurkolója.

Michael Oenning: „Az eredménnyel elégedett vagyok, viszont nagyon sok technikai hibát követtünk el. A Mezőkövesd nem adta fel, s nem sokon múlott, hogy nem szerezte meg a szépítő gólt.”

T
omiszlav Szivics: „Gól nélkül nehéz jó eredményt elérni, de ettől függetlenül jó benyomást keltett a csapat.

A kupasorozat címvédője egyébként kellően komolyan vette aktuális ellenfelét, hiszen Thomas Doll vezetőedző kezdőcsapatában ott volt a csapat 38 éves „ékköve”, Gera Zoltán, a közönségkedvenc Böde Dániel vagy éppen a ferencvárosi pályafutása első – s egyébként a találkozó legelső – találatát jegyző Bognár István is.

Böde duplázott FOTÓ: SZALMÁS PÉTER

Noha a két együttest egyaránt 11-11 játékos alkotta, a játékszer pedig mindenki számára egyformán gömbölyű volt, idővel azért csakugyan megmutatkozott, hogy a mérkőző felek között nem az eltérő mezszín (zöld-fehér kontra piros-fekete) volt az egyetlen különbség szerda este. A többnyire a vendégjátékosok minden labdaérintésénél tapasztalható hangorkán csak nem támogatta meg egyszer sem a kapura tartó budafoki löketeket (nem volt sok), a nagyhírű rivális labdarúgói pedig a 13. pertől a 90. minutumig bezárólag nyolcszor zörgették meg a hálót; 45 perc után már 5-0-ra „ment” a vendéglátó. A vége 8-0 lett, a formalitásnak tetsző visszavágó előtt pedig nyugodt szívvel kijelenthető: a felek közül az FTC készülhet arra, hogy a honi kupaküzdelem keretében még egyszer fellép a Groupama Arénában (ahol a finálét rendezik majd május 31-én – a szerk.). Jó eséllyel a Vasas ellenében.

Bár az Üllői úton a gólokat számolva volt idő azon elmélkedni, hogy ez most tényleg egy kupaelődöntő-e, a lefújás után megállapítható volt, hogy csak a gólok potyogtak, a könnyek nem: a budafoki tábor legalábbis úgy köszöntötte csapatát, mintha az megnyerte volna a trófeát. A vendégjátékosok és a kedvenceket elkísérők alighanem örök élménnyel gazdagodtak.

Az első mérkőzések eredményei

Vasas–Mezőkövesd 2-0

Gólszerzők: Berecz (45+1. – 11-esből), Kulcsár (49.)

FTC – Budafok (NB III) 8-0

Gólszerzők: Bognár (13., 40.), Böde (26., 55.), Varga (38.), Moutari (43.), Djuricin (57., 58.)