Publicisztika;FTC;Magyar Kupa;Budafok;

2017-05-18 07:51:00

Nagy nap a kiscsapat életében

Budafokon is győzött, így újra döntőt játszhat az FTC. A helyiek a kedvencek minden labdaérintését ünnepelték.

„Reménykedni azért még lehet. Hajrá, Budafok, hajrá, Budafok” – harsogták piros-fekete lobogót szorongató kisiskolások a Leányka utcai autóbuszmegállóban a Ferencváros elleni labdarúgó Magyar Kupa elődöntő visszavágója előtt egy órával. Noha az Üllői úti 8-0 után vérmes reményei nem lehettek a harmadosztályú bajnokságot szombaton megnyerő, ezzel jövőre már NB II-es házigazda szurkolóinak, a stadion felé tartó menetrend szerinti járaton nem a lánykák voltak az egyedüliek, akik a hazaiak esélyeit latolgatták a Promontor utcáig.

Volt miről beszélni. Az alacsonyabb osztályú együttes szinte csodával határos tettet vitt véghez azzal, hogy 2017 májusában is versenyben volt még a honi kupasorozatban, ennek megfelelően pedig a gyanúsan elnéptelenedő kertvárosi utcákból minden út egy irányba vezetett szerda délután: a helyi sporttelepre.

Ott már a kezdősípszót megelőzően ünnepeltek a futballmeccsre majálishangulatot kölcsönző szurkolók. Különösen akkor, amikor az eredményközlőn a legjobb négy közé vezető út góljai, majd kisvártatva a budafoki kezdőcsapat jelent meg.

A némileg tartalékosan felálló, végül 4-2-re nyerő FTC (amely a május 31-ei döntőben történelmet írhat, ha egymást követő harmadik évben is elhódítja a serleget – a szerk.) vezetett már, amikor még mindig hömpölyögtek befelé a nézők. Aki bejutott, aligha feledi azt az üdvrivalgást, ami a 25., majd később a 49. percben úrrá lett a lelátón, amikor előbb Csizmadia Csaba, majd Kovács Dávid betalált; a pár száz vendégdrukkert leszámítva mintegy 4000 néző felállva, tapsolva éltette a hazai együttest, a góloknál pedig még azok is a kerítésen csüngve örömködtek, akikből mindezt ki sem nézné az ember.

Erre a délutánra Budafok volt a magyar labdarúgás legboldogabb szigete. A ragyogó napsütésben a sportpálya népe szinte minden budafoki labdaérintést vastapssal jutalmazott, s még a ferencvárosi gólok után is felzúgott a „bajnokcsapat, bajnokcsapat” rigmus. Nem az élvonal regnáló címvédőjét éltették.

A mérkőzés végén a biztatást megköszönő kiscsapat egyik játékosa lánykéréssel koronázta meg a felejthetetlen napot, mégsem csak ez volt a májusi délután egyedüli maradandó pillanata: aki ott volt, ilyenből valószínűleg 90 percre valót elraktározott magában.