tenisz;Rafael Nadal;Roger Federer;Wimbledon;Babos Tímea;Fucsovics Márton;

2017-07-03 07:52:00

Federer nyolcadik sikerére hajt

Babos Tímea az 5. helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki, Fucsovics Márton a tizenhatodikként rangsorolt luxemburgi Gilles Müller ellen játssza első mérkőzését egyesben.

A hétfőn kezdődő wimbledoni nyílt teniszbajnokságon a címvédő Serena Williams távollétében bárki esélyes lehet a hölgyeknél, jól példázza mindezt Jelena Ostapenko Roland Garroson aratott sikere. A 20 esztendős lett versenyző nem kis meglepetésre pályafutása első felnőtt tornagyőzelmét aratta Párizsban. A fogadóirodák Karolina Pliskovát tartják a legnagyobb favoritnak, – szombaton az eastbourne-i torna fináléjában legyőzte Caroline Wozniackit – noha nem rendelkezik Grand Slam-győzelemmel. A cseh teniszező mellett honfitársa, a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitova is nagy esélyesnek tűnik.

A férfiak mezőnyében a hétszeres wimbledoni bajnok, Roger Federer sikerére fizetik a legkisebb nyereményt a bukmékerek. A 35 éves svájci kihagyta az idei Roland Garrost, hogy még jobban felkészülhessen a füves szezonra. A fogadóirodáknál Rafael Nadal követi Federert, de az eastbourne-i tornán győztes Novak Djokovicot sem szabad leírni. A világelső Andy Murray viszont rossz előjelekkel várja a tornát, ugyanis csípőfájdalmai miatt az elmúlt héten két meccsét is le kellett mondania.

Ami a magyar versenyzőket illeti: Babos Tímea és Fucsovics Márton is nehéz ellenfél ellen kezd az első fordulóban. Babos azzal a Wozniackival meccsel, aki korábban vezette a világranglistát, jelenleg hatodik helyen áll, míg a magyar játékos a 42.

"Caro személyében egy topjátékost kaptam ellenfélnek. Jó teniszező és mostanában nagyon jól játszik" – nyilatkozta honlapján Babos, hozzátéve, úgy megy majd fel a pályára, hogy nincs veszítenivalója, de mindenképpen jó meccset akar játszani. "Szeretem Wimbledont, hiszen jó emlékeim vannak erről a versenyről" - utalt a 24 éves magyar játékos arra, hogy párosban kétszer is a fináléig jutott az All England Clubban. Babos párosban is érdekelt lesz Wimbledonban, a cseh Andrea Hlavackovával alkotott duójukat a negyedik helyen emelték ki.

Az észak-angliai Ilkleyben rendezett tornát megnyerő, és ezzel szabadkártyához jutó Fucsovics Márton vetélytársa a 34 éves Müller lesz a 64 közé jutásért. A rivális jelenleg a 26. a világranglistán - Fucsovics a 107. -, és pályafutása során két tornát nyert, mindkettőt idén, előbb Sydneyben, majd a hollandiai 's-Hertogenboschban, utóbbit füvön.