tenisz;US Open;Babos Tímea;Andrea Hlavacková;

2017-09-05 07:54:00

Babosék nyolcaddöntősök New Yorkban

Fotó: Anadolu Agency

Az ötödik helyen kiemelt Babos Tímea és Andrea Hlavácková kettőse nyolcaddöntős a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében, miután a második fordulóban két szettben, 6:3, 6:4-re nyert az amerikai Raquel Atawo és a német Sabine Lisicki párosa ellen.

A 24 éves teniszező nem sokkal később Bruno Soaresszel az oldalán vegyes párosban is sikerrel vette az akadályt, a magyar, brazil duó a Raluca Olaru, Nikola Mektić román, horvát kettős ellen lépett pályára, ahol két szettben, 1 óra 17 perc alatt nyert.

A szerdai negyeddöntőben az amerikai CoCo Vandweghe és a román Horia Tecau duója vár majd a magyar, brazil párosra, míg Hlavácková oldalán a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu tajvani, román kettőssel meccseltek hétfői lapzártánk után.

Ami az egyéni versenyt illeti: a Babos Tímeát búcsúztató Maria Sharapova két szettben búcsúzott Anastasija Sevastova ellen.

A hölgyeknél a negyeddöntők slágermeccsét Petra Kvitova nyerte, így elbúcsúztatta Garbine Muguruzát, a torna harmadik kiemeltjét.

Az uraknál Rafael Nadal és Roger Federer egyaránt lapzártánk után lépett pályára, a spanyol Alexandr Dolgopolovval, a svájci pedig Philipp Kohlschreiberrel meccselt. A legnagyobb esélyesek tehát még versenyben vannak, nem úgy Fabio Fognini, akit sportszerűtlen magatartásért előbb pénzbüntetéssel sújtották, majd ki is zárták New Yorkban, miután a meccsén többször megsértette a női mérkőzésvezetőt.