tenisz;Davis-kupa;Fucsovics Márton;

2017-09-15 23:09:00

Davis-kupa - Vezetnek a magyarok

Öt szettben legyőzte orosz ellenfelét, Andrej Rubljovot Fucsovics Márton az oroszok elleni budapesti tenisz Davis-kupa-párharc pénteki nyitómérkőzésén a Kopaszi-gáton.

A magyar első bréklabdájánál még elcsúszott a salakon, ám a negyediket már kihasználta, és 3-1-re ellépett a világcsoportba jutásért rendezett találkozó első szettjében. A dühöngő orosznak a pályával, a bíróval és a közönséggel is gondjai akadtak, a 25 éves hazai kedvenc újabb brékjénél pedig már elütötte a labdát mérgében.

A váratlanul egyoldalú nyitányt követően a második játszmában az orosz továbbra is hasztalanul küzdött első bréklehetőségéért. Fucsovics 3:3-nál került ismét lépéselőnybe, majd ellenfele első két bréklabdáját hárítva 5:3-ra meglépett. Nyolcvan perc elteltével 6:2, 6:4 állt az eredményjelzőn.

A harmadik felvonásra sűrű felhőzet érkezett a magyar főváros fölé, így a felek villanyfényben folytatták a mérkőzést. A tekintélyes hátrány ellenére Rubljov nem adta fel, és rögtön elvette a magyar szerváját, aki 3:3-nál visszajött a szettbe. Az ekkor már alig rontó ellenfél 4:5-nél még nem tudott élni játszmalabdájával, ám tovább bombázta ellenfele fonákját, és 5:6-nál már nem rontott. A negyedik szettben Fucsovics egyre fáradtabbnak tűnt, rövidíteni próbálta a labdameneteket, az orosz azonban türelmesen mozgatta őt, és 6:2-vel kiegyenlített, így 2 óra 50 perc után jöhetett a döntő szett.

A felek utolsó tartalékaikat mozgósították, Fucsovics 4:3-nál brékelt. Egy viszonylag sima adogatójátékot követően, 5:3-nál Rubljov szétesett, s egy újabb brék után már talpon volt a publikum, Fucsovics pedig térdre ereszkedve ünnepelt. A találkozó 3 óra 25 percig tartott.