tenisz;Davis-kupa;Fucsovics Márton;

2017-09-18 07:53:00

Davis-kupa - Magyarország ismét az elitben

A magyar teniszcsapat óriási meglepetést okozva legyőzte Oroszországot és feljutott a Világcsoportba.

Az esős, barátságtalan idő ellenére is nagyjából 1500-an lehettek a 4000 férőhelyes lelátón a Kopaszi-gáton felhúzott ideiglenes stadionban, bízva abban, hogy a magyar csapat folytatja kiváló szereplését az esélyesebb oroszok elleni Davis-kupa-találkozón. A pénteki egyesek és a szombati páros után 2-1-re vezettek a hazaiak, akiknek már csak egy győzelem kellett a bravúrhoz, ahhoz, hogy 1996. után ismét a legjobbak között szerepeljen a magyar együttes.

A magabiztosan érkező vendégek a nem várt hazai ellenállás hatására mindennel elégedetlenek voltak, a pálya talajától kezdve - az esőben nagyon lelassult a salak - a mérkőzésvezető és vonalbírók tevékenységén át minden zavarta őket.

Fucsovics Márton tegnapi mérkőzésének 14:30-kor kellett volna kezdődnie Karen Hacsanov ellen, az eső azonban közbeszólt, több mint másfél órát kellett várni az első labdamenetre. Fucsovics pénteken legyőzte a világranglistán 37. Andrej Rubljovot, tegnap a 32. helyezett várt rá. A magyar teniszező ezt az akadályt is sikerrel vette, 2 óra 15 perc alatt nyert 7:5, 6:4, 6:4-re.

"Marci elképesztően játszott a második szettben és a hajrában is, amikor hátrányból szerválta ki a mérkőzést. Jövőre remélhetőleg lesz a világcsoportban hazai találkozónk, és akkor megint megmutathatjuk magunkat a közönségnek" - mondta Köves Gábor szövetségi kapitány, aki 1996-ban játékosként szerepelt a két csapat egymás elleni találkozóján.

A magyarok jövőre a 16 csapatos nemzetközi elitet felvonultató Világcsoportban játszhatnak. A párosítást szerdán sorsolják, a lehetséges ellenfelek: Kazahsztán, Horvátország, Svájc, Hollandia, Németország, Franciaország, Szerbia, Belgium, Ausztrália, Olaszország, Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Spanyolország, illetve várhatóan Japán és Kanada.

A Világcsoportba jutásért:

Magyarország-Oroszország 3-1 - végeredmény

Fucsovics Márton-Karen Hacsanov 7:5, 6:4, 6:4

Szombaton játszották:

Fucsovics Márton, Balázs Attila-Danyiil Medvegyev, Konsztantyin Kravcsuk 7:6 (7-4), 6:4, 7:6 (7-4)