Női kézilabda BL - Szoros idegenbeli csaták lehetnek

A címvédő Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria együttese is idegenben szerepel a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik, hétvégi fordulójában. A győriek szombaton a Rosztov-Don, míg a budapestiek vasárnap a Thüringer HC vendégei lesznek.

Noha az erőviszonyok és az előzmények alapján mindkét magyar esélyes, valójában egyik együttes sem számíthat könnyed kirándulásra. A sérülések által „tizedelt” Győr – amelynek soraiból Tomori Zsuzsanna, a dán Anne Mette Hansen és a cseh Jana Knedlikova mellett csütörtök óta immár a holland Cornelia Nycke Groot is hiányzik sérülés miatt – hiába a sorozat regnáló bajnoka, amely ráadásul a tavalyi kiírásban kétszer is legyőzte orosz ellenfelét, éppen a kényszerpihenőjüket töltők kiesése miatt nem mehet biztosra Oroszországban.

„Szerintem most jó játékra leszünk képesek a Győr ellen” – fogadkozott Frederic Bougeant vezetőedző.

Az FTC szintén egy olyan riválisával találkozik, amellyel az előző idényben is összemérhette erejét. Elek Gábor tanítványainak a Népligetben nem jelentett gondot legyőzni a Thüringert, idegenben viszont 29-29-es döntetlent játszott vele. Herbert Müller, a németek szakvezetője a klub honlapjának elmondta, a két csapat jól ismeri egymást, és utalt az augusztusi edzőmérkőzésükre is, melyet 26-22-re megnyertek az FTC népligeti otthonában.

„Ez minden bizonnyal felbosszantotta őket és figyelmeztetés volt számukra. Európa legjobb nyolc csapata közé tartoznak, de ha nagyon jó napot fogunk ki, ismét képesek lehetünk a bravúrra” - nyilatkozta.

Mindkét magyar kézilabdacsapat találkozóját közvetíti a televízió, szombaton 15.30-tól, vasárnap 13.30-tól sugároz a Sport1.

Babosék meglepően hamar kiestek Dubajban

2019.02.20 16:48
Illusztráció
Facebook/Babos Tímea
Babos Tímea oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal a nyolcaddöntőben búcsúzott a 2,8 millió dollár (797 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztorna páros versenyében.
A 2015-ben győztes duó - amely az első fordulóban erőnyerő volt - a szerdai mérkőzésen a Lara Arruabarrena-Vecino, Kaitlyn Christian spanyol, amerikai kettőstől kapott ki döntő rövidítésben.
Babos egyesben a nyitókörben szenvedett vereséget Dubajban, francia partnere búcsúztatta ugyan a világelső japán Oszaka Naomit, a szerdai nyolcaddöntőben azonban ő is kikapott.

Eredmény:

páros, nyolcaddöntő: Lara Arruabarrena-Vecino, Kaitlyn Christian (spanyol, amerikai)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 6:4, 1:6, 10-5 - döntő rövidítésben

Arn Gréta kikapott az első fordulóban a budapesti tenisztornán

2019.02.20 13:42

Facebook/Hungarian Tennis
Arn Gréta az első fordulóban búcsúzott a budapesti 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán.
A selejtezőből két győzelemmel főtáblára jutott magyar játékos - aki 443. a világranglistán - a múlt heti fedettpályás ob-diadala után már sorozatban hét nyert mérkőzésnél tartott, és a 2013-as ausztrál nyílt bajnokság óta először szerepelt WTA- vagy Grand Slam-verseny főtábláján. Szerdai ellenfele az ötödik helyen kiemelt Jekatyerina Alekszandrova volt, aki 64. a rangsorban, és idén a második fordulóig jutott az Australian Openen.
A 39 éves Arn 2:1-nél elvette ellenfele adogatását, majd végigvitte előnyét, és 53 perc alatt hozta az első szettet úgy, hogy a játszmáért szerválva semmi-negyvenről, négy bréklabdát hárítva fordított. A folytatásban a 15 évvel fiatalabb orosz rákapcsolt, sokkal pontosabban játszott, és 3:0-ra elhúzott. Innen Arn még egy gémet nyert, ellenfele azonban szórta a nyerő ütéseket, és fél óra alatt kiegyenlített. Alekszandrova az utolsó felvonásban is nagy tempót diktált, rögtön brékelőnybe került, és újra 4:1-re meglépett. A magyar teniszező egyszer még elvette az orosz adogatását, 4:3-ra visszajött, ám az ellenfél 5:4-nél már nem remegett meg, és kiszerválta a meccset, amely 1 óra 56 percig tartott.
A BOK Csarnokban zajló torna szerdai programjában még két magyar szerepel: Jani Réka páros mérkőzése a svéd Cornelia Emily Lister oldalán 15 óra körül kezdődik, majd 17 órakor Stollár Fanny is bemutatkozik egyesben, ellenfele az amerikai Madison Brengle lesz. Az egyes főtábla harmadik hazai játékosa, Bondár Anna kedden kiesett.

Eredmény: 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Jekatyerina Alekszandrova (orosz, 5.)-Arn Gréta 4:6, 6:1, 6:4