Magyar válogatott - Gyér érdeklődés az utolsó meccs előtt

2017.11.14 21:10
Fotó: AFP/Kisbenedek Attila
Fotó: /
Amint arra számítani lehetett, a magyar labdarúgó-válogatott éves teljesítménye után gyér érdeklődés előzte meg a Costa Rica elleni idényzárót.

„A novemberi időszak általában az esztendő lezárásáról szól. A magyar válogatott esetében azonban megállásról, lezárásról szó sincs” – kezdte köszöntőjét Csányi Sándor a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke a közép-amerikai együttes vendégjátéka alkalmából kibocsájtott meccsfüzetben, amely valljuk be, kissé aggasztó felütésnek bizonyult a 2017-ben, kivált Andorrában és Luxemburgban, azaz a futballvilág „törpéinek” otthonában átéltek után.

Igaz, Csányi a továbbiakban szükségszerű újjászerveződésről, új időszakról és a Nemzetek Ligája csoportkörének közelgő sorsolásáról írt, a világbajnoki résztvevő Costa Rica ellen a válogatott élén második, Georges Leekens kinevezése miatt jó ideig várhatóan az utolsó feladatára készülő megbízott szövetségi kapitány, Szélesi Zoltán pedig hét, azaz hét helyen módosított a hercegségben múlt csütörtökön leszereplő, 2-1-es vereséget szenvedő kezdőcsapatán. Amint az nagyjából várható volt, a kapuba a Groupama Arénában otthonosan mozgó Ferencváros-kapust, Dibusz Dénest jelölte a szakmai stáb, a 2014 után újra kezdő Varga József mellett pedig az Újpest játékosa, Nagy Dániel először lehetett a kezdőcsapat tagja a címeres mezben töltött eddigi pályafutása során. Szélesi kitartva a korábban alkalmazott hadrend mellett, kedden is három támadónak szavazott bizalmat, Priskin Tamás és Ugrai Roland mellett pedig az előd, Bernd Storck által mellőzött Nikolics Nemanja kezdett.

Hogy a közönség nem különösebben bízik a csapatban, arra nem csak a különböző internetes oldalak szavazása utalt (amelyeken többnyire elsöprő többség szavazott Costa Rica sikerére), hanem a mérkőzést megelőző percek hangulata is: a kezdés előtt 45 perccel a megszokottnál hézagosabb lelátók előtt melegítettek a mérkőző felek, a távolmaradásukat korábban bejelentő ultrák szektorában pedig a szokásos zászlók és drapériák helyett ezúttal csupán néhány nemzeti lobogót helyeztek el az ott helyet foglalók.

Ugrai megszerezte első gólját Görögországban (videó)

2018.09.23 08:43
Ugrai Roland
Fotó: AFP/ FABRICE COFFRINI
Az Atromitosz 2-0-s győzelmet aratott a Lárisza ellen.
A magyar válogatott Ugrai Roland szombaton megszerezte első gólját a görög Atromitosz labdarúgócsapatában – írja az MTI. Az athéni klub közösségi oldalának beszámolója szerint a Haladás, a Ferencváros és a Diósgyőr korábbi csatára végigjátszotta az AEL Lárisza ellen 2-0-ra megnyert bajnokit, amelynek 85. percében ő állította be a végeredményt.
Az ötszörös válogatott Ugrai múlt csütörtökön igazolt az Atromitoszhoz, amelyben ez volt a második mérkőzése. A 25 éves támadó szerződése két idényre szól.
„Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó évünk lesz. Nagy várakozással tekintek az első mérkőzésem elé, most már csak a gólszerzés érdekel”
– nyilatkozta az igazolással kapcsolatban játékos.
Hozzátette: megvalósult az álma, hiszen eddig még csak odahaza játszott. Ugrai új csapata négy forduló után három győzelemmel és egy döntetlennel áll a görög élvonalban.
Frissítve: 2018.09.23 08:43

Nagy különbséggel nyert az FTC kézilabda csapata

2018.09.22 19:55
Illusztráció
Fotó: Shutterstock/
Tizenkét góllal volt jobb az FTC a Budaörs vendégeként a női kézilabda NB I szombati játéknapján. A férfi kézilabda NB I-ben otthonában három góllal nyert a Balatonfüred a Budakalász ellen.
A bajnoki címvédő Győr Dunaújvárosban aratott négygólos győzelmet - írja az MTI. A két élgárda mögött a harmadik helyért csatázó együttesek mérkőzésén a Siófok hazai pályán 12 góllal verte az Érdet. Eredmények (női): Moyra-Budaörs - FTC-Rail Cargo Hungaria 26-38 (12-21) Siófok KC-Érd HC 34-22 (13-11) GVM Europe-Vác - Békéscsabai ENKSE 43-21 (20-9) Dunaújvárosi Kohász KA-Győri Audi ETO KC 24-28 (11-14) Alba Fehérvár KC-Eszterházy SC 32-15 (14-8)
Eredmény (férfi): Balatonfüredi KSE-CYEB Budakalász 28-25 (14-13)
Eközben a Telekom Veszprém három góllal kikapott a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A két csapatnak ez volt a huszadik találkozója az európai kupaporondon, a mérleg a Veszprém szempontjából öt győzelem, egy döntetlen, és immár 14 vereség. Barcelonában egy KEK- és nyolc BL-meccset játszott a magyar csapat, de mindegyiket elveszítette.
Frissítve: 2018.09.22 20:48