kézilabda;kézilabda BL;Győri Audi ETO KC;

2018-02-05 21:45:00

Női kézilabda BL - Könnyedén nyert a Győr

Az első perctől vezetve, könnyen nyert a címvédő Győri AUDI ETO KC 32-23-ra a története első dán bajnoki címét az elmúlt szezonban megszerző Nyköbing ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában.

A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, a szombaton 82 éves korában elhunyt olimpiai bajnok (a Győr labdarúgócsapatával bajnoki aranyérmes), később FIFA-játékvezető Palotai Károly emlékére.

A találkozón a győriek az első perctől irányítottak, a 10. percben 5-2-re vezettek. Ezután következett egy ötperces rövidzárlat, 7-6-ra felzárkóztak a vendégek, de ez volt az első és egyben utolsó komoly hullámvölgy a hazaiak játékában. Kilenc perccel az első felvonás vége előtt egyenlítettek a vendégek (8-8), a Győr azonban ezután három perc alatt 11-8-ra elhúzott, és később már nem engedte közel ellenfelét. Az első félidő megnyugtató, 14-9-es előnnyel ért véget.

A második játékrészben a dánok egyetlen alkalommal tudták négyre csökkenteni a különbséget, fokozatosan húztak el a házigazdák, akik végül 32-23-ra nyertek. Örömük csak azért nem feltétlen, mert a norvég válogatott Nora Mörköt a 47. percben térdsérülése miatt hordágyon kellett levinni a pályáról. Csak reménykedni lehet benne, hogy a 26 éves játékosnak nincs komoly baja, és nem folytatódik az a sérüléshullám, ami az őszi szezonban sújtotta a győrieket.