Győri Audi ETO KC;

2018-05-12 19:10:00

Csak helyenként volt szoros: BL-döntős a Győr!

A női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének első szombati elődöntőjén a CSM Bucuresti együttesét szinte végig vezetve, 26-20-ra legyőző Győri Audi ETO KC jutott be elsőként a sorozat vasárnapi döntőjébe.

Miközben a főszereplők, azaz a háromszoros győztes Győr és a 2016-os győztes CSM Bucuresti játékosai javában melegítettek, a Papp László Budapest Sportaréna lelátóján alig egy órával az első elődöntőt megelőzően is a korábbi években megszokott hangulat uralkodott. Szombaton és vasárnap ötödször rendezik a magyar fővárosban a női klubkézilabda legrangosabb sorozatának végjátékát. Noha nem volt teljesen telt ház (néhány száz szék maradt üresen), a Romániából érkező rengeteg drukker és a Győrért szorító szurkolók sem spóroltak a hangerővel, egyedül akkor csendesedtek, amikor a kezdés előtt átmenetileg zenés-táncos produkció zajlott a parketten.

Miután elkezdődött a játék, az első támadást a fehérmezes magyar csapat vezette, Eduarda Amorim révén meg is szerezte a vezetést a Győr. A fórt Stine Oftedal duplázta meg a 4. minutumban, miután a románok nem tudták gólra váltani a maguk lehetőségét.

A CSM Bucaresti kezdetben percekig gólképtelen volt, hetesből sem ment, a lövések pedig mind célt tévesztettek. Mire Cristina Neagu az 11. percben megszerezte az első vendégtalálatot, a Győr már háromnál járt, a születésnapját vasárnap ünneplő Görbicz Anita pedig mindjárt Neagu gólja után 4-1-re alakította az állást. A románokat felkészítő Per Johansson nem is vár sokat az első időkéréssel, a 13. percben, 5-2-es hazai vezetésnél hívta magához az övéit.

Hogy a szusszanásnyi szünet pozitív hatása volt-e vagy sem, azt nem tudni, ám tény, hogy a CSM elkezdte lopni a távolságot: a 20. percben előtte nem látott közelségbe, egyetlen gólnyira zárkózott fel a román csapat. Azaz csak zárkózott volna, a találatot ugyanis érvénytelenítették a játékvezetők, a fennmaradó kétgólos előnyére pedig Oftedal rátett még egyet (9-6).

Legközelebb a 25. percben volt esélye egyre feljönni a bukarestieknek, akkor Neagu nem hibázott, érvényesítette a büntetőjét (9-8), egyúttal nyílttá téve a játékrész hajráját. Kettővel a vége előtt Gnonsiane Niombla csak azért nem egalizált, mert ziccere végén kapufát lőtt.

Még a félidő lefújása előtt az idény végén távozó győri edző, Ambros Martín is kikérte a maga idejét, ezt követően pedig időn túli szabaddobással zárult az első 30 perc: újabb győri gól már nem született, a magyar együttes 12-10-es vezetésénél fordultak a felek. A jobb helyzetkihasználás döntött: miközben az ETO 80 százalékos hatékonysággal váltotta gólra a helyzeteit, ugyanebben a mutatóban a CSM neve mellett csak 45 százalék állt.A folytatás ahelyett, hogy közeledett volna a román csapat, a magyar kaput védő Kari Grimsbö védésével indult, a túloldalon pedig Yvette Broch talált be. A következő percekben megszilárdulni látszott a Győr 2-3 gólos előnye, amikor azonban a Bucuresti újra rákapcsolt, a szélről érkező győri lövések elkerülték a kaput, így a 42. percben – először a mérkőzésen – egalizált a CSM (16-16). Ambros Martín játékmegszakítást kért, Nicke Groot, Amorim és Görbicz góljai viszont kisvártatva visszaállították a különbséget. A közben hetest hibázó románok is időt kértek a 48. percben, 19-16-os győri vezetésnél.

Innen azonban már nem volt visszaút a tavaly is a legjobb négy között elbukó CSM számára: az utolsó percekben még növelni tudta előnyét az idény közben sorozatos sérülések által hátráltatott, két kiválóságát, Nora Mörköt és Tomori Zsuzsannát szombat délután is nélkülöző Győr, amely 2009 óta a hetedik fináléjára, egyúttal negyedik végső készülhet vasárnap (a 18 órától kezdődő döntőt Magyarországon élőben közvetíti a Sport1).

A győriek ellenfele a Rosztov-Don és a Vardar Szkopje későbbi mérkőzése után lesz ismert.