Egyetlen gól döntött, megvédte címét a Győr

2018.05.23 22:00
Fotók: Szalmás Péter
Fotó: /

A Győri Audi ETO KC nyerte a K&H női kézilabdaliga 2017/2018-as szezonját, miután a szerdán lejátszott utolsó, 26. játéknapon 39-14-re-re felülmúlta a Békéscsabát. Ez volt a Bajnokok Ligája-győztes zöld-fehér klub történetének 14. bajnoki sikere. Nyert ugyan (42-24-re a Vác ellen) a játéknap előtt listavezető FTC-Rail Cargo Hungaria is, ám mivel az egymás elleni két mérkőzés eredménye egálra jött ki, az összesített gólkülönbség döntött az aranyéremről, e mutatóban pedig a Győr volt jobb.

Még javában melegítettek a Ferencváros és a Vác játékosai a népligeti Elek Gyula Arénában, amikor a kapu mögötti szurkolótábor vezetésével hihetetlen hangerővel biztatni kezdte az övéit az egész csarnok – meglepetést csupán az jelenthetett, hogy noha előzetesen minden jegy elkelt, néhány szék üresen maradt.

Tekintve, hogy hetek óta tudható volt, hogy az aktuális ellenfél minél nagyobb arányú „kitömése” lehet a végső siker záloga, a bajnokaspiránsok hamar gólgyártásba kezdtek: Görbicz Anitának Győrben 40, Laura van der Heijdennek a fővárosban 62 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy megszerezze a vezetést csapata számára. Innen kezdve az első játékrészben fej-fej mellett haladtak a felek: voltak pillanatok, amikor a legfontosabb mutatóban is egyenlőség alakult ki, a szünetben 19-12-re vezető FTC +280-nal, a 20-8-as előnyben lévő Győr pedig +279-cel állt.

A térfélcserét követően az Audi Arénában belassított a Békéscsaba, így az előnyét folyamatosan növelő Győr a 43. percben – először a szerdai napon – vezette a virtuális pontversenyt. A hírről értesültek a Népligetben is – az aktuális állásról mobiltelefonokról és a tudósítóktól tájékozódó szurkolók közül ekkor már többen lemondóan legyintettek, a hangos biztatás azonban nem hagyott alább.

A véghajrában már mindenki talpon volt az Elek Gyula Arénában, miközben Győrben másfél perccel korábban lefújták a találkozót. Fél perccel a vége előtt a Vác részéről Kovács Patrícia értékesített egy hetest, így Elek Gábor vezetőedző időkérése után az utolsó rohamra annak tudatában lódulhattak meg az FTC-játékosok, hogy az eredményes befejezés aranyérmet ér – Háfra Noémi azonban a kapu mellé lőtt. A mutató +291-es gólkülönbségnél állt meg, ám mivel a Győré +292 lett, ez „csak” ezüstérmet ért az FTC-nek, a Győr sorozatban harmadszor diadalmaskodott. Noha közönsége megünnepelte az ezüstérmes csapatot, nem Háfra volt az egyetlen az arénában, aki a kihagyott helyzetet siratta...

Babosék párosa negyeddöntős Cincinnatiben

2018.08.18 08:35
Illusztráció. Korábbi felvétel.
Fotó: AFP/
Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa bejutott a negyeddöntőbe a Cincinnatiben zajló keménypályás tenisztornán.
A második kiemelt magyar, francia duó erőnyerőként csak a nyolcaddötnőben kapcsolódott be a versenybe, s az első meccsén az Aojama Suko, Lidzia Marozava japán, fehérorosz kettőssel találkozott. A mérkőzés még csütörtökön kezdődött, ám az eső miatt félbeszakadt. A majd egynapos szünet jót tett Baboséknak, ugyanis azok után, hogy 5:2-es hátrányról várták a pénteki folytatást, nyolc játszmalabdát hárítva 7:5-re megnyerték az első szettet. A második játékrészben előbb 2:2 után, majd - miután kiegyenlítettek - 4:4-et követően is brékhátrányba kerültek. A második elvesztett adogatójáték sem törte meg az Australian Open-győztes kettőst: Babosék előbb rövidítésre mentették a szettet, majd ott ellenfelüknek mindössze két pontot engedélyezve diadalmaskodtak. A magyar, francia párosra a negyeddöntőben a hetedik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz duó vár még a játéknapon. Eredmény, nők, páros, nyolcaddöntő (a torna honlapjáról): Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Aojama Suko, Lidzia Marozava (japán, fehérorosz) 7:5, 7:6 (7-2)
Frissítve: 2018.08.18 08:36

Döntetlent játszott a Debrecen és az MTK

2018.08.17 22:21
Bódi Ádám, a Debrecen és Myke Bouard Ramos, az MTK játékosa a labdarúgó OTP Bank Liga 5. fordulójában játszott Debreceni VSC – M
Fotó: MTI/ Czeglédi Zsolt
A hosszabbítás utolsó percében harcolta ki az egyenlítést, így továbbra is veretlen a DVSC.
Továbbra is veretlen a DVSC, miután hazai pályán 3-3-as döntetlent játszott az újonc MTK Budapest gárdájával a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójának pénteki nyitómeccsén – írja az MTI. A találkozó hat perccel később kezdődött, Berke Balázs játékvezető ugyanis a kezdés előtt leparancsolta a pályáról a DVSC védőjét, Cikost, akinek gyűrű volt az ujján. Mivel az ékszert több módszerrel sem sikerült levenni a szlovák jobbhátvéd kezéről, a helyén végül Kusnyír Erik kezdett. A mérkőzés első perceiben két nagy helyzetet is kialakítottak a hazaiak, az első negyedóra végén azonban a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban is többet támadó DVSC a félidő hajrájában szabadrúgásból egyenlített, ám nem sokáig örülhettek a debreceni szurkolók, mivel egy perccel később már újra az MTK-nál volt az előny. A szünet után is a Debrecen birtokolta többet a labdát, mezőnyfölényben játszott a hazai együttes, ám sokáig komoly gólszerzési lehetőséget nem tudott kialakítani. Az MTK kontratámadásokra rendezkedett be, és ezek egyikéből tovább növelte előnyét. A Loki a hajrában mindent egy lapra feltéve támadott, és előbb szépített, majd miután kihagyott egy százszázalékos helyzetet és lőtt egy kapufát is, a hosszabbítás utolsó percében Szatmári fejesével kiharcolta az egyenlítést. OTP Bank Liga, 5. forduló: Debreceni VSC–MTK Budapest 3-3 (1-2) Nagyerdei Stadion, 4002 néző, v.: Berke gólszerzők: Bódi (41.), Takács (87.), Szatmári (95.), illetve Kanta (15.), Lencse (42., 75.) sárga lap: Kusnyír (58.), Kinyik (91.), illetve Szelin (17.), Ikenne-King (39.), Kicsak (68.), Pintér (74.), Kanta (82.), Torghelle (90.), Gengeliczki (95.)  Debreceni VSC: Nagy S. - Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Barna (Könyves, 52.) - Tőzsér - Varga K., Haris, Bódi (Bereczki, 84.), Ferenczi - Avdijaj (Takács, 74.) MTK Budapest: Kicsak - Ikenne-King, Pintér, Gengeliczki, Szelin - Vass Á. - Farkas (Schäfer, 55.), Bognár, Kanta, Ramos (Gera D., 84.) - Lencse (Torghelle, 77.)
Frissítve: 2018.08.17 22:21