Döntetlent játszott az Újpest a Pakssal, százszázalékos maradt a Honvéd

2018.08.12. 19:36
Illusztráció
Fotó: Shutterstock
A Paks a negyedik fordulót követően is nyeretlen a bajnoki szezonban.
Az Újpest 1-1-es döntetlent játszott vasárnap a Paks vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga negyedik fordulójában – írja az MTI. Az Újpest már a 3. percben megszerezte a vezetést – Zsótér szögletét követően a szemfüles Diallo használta ki a paksi védelem késlekedését –, majd kiegyenlített mezőnyjáték mellett a hazaiakkal ellentétben a vendégek a kapura is veszélyt jelentettek. A 24. percben váratlanul egyenlített a Paks: Bertus szabadrúgása után a labda a hálóban kötött ki, miután senki nem ért bele a kapu előtti tömegből. A gól felrázta a hazaiakat, így a szünetig hátralévő időben már adódtak lehetőségek, de az eredmény nem változott. A második játékrészben csökkent az iram, a sok technikai hiba miatt a kapuk ritkán, a hajrához érve pedig már egyáltalán nem forogtak veszélyben. A Paks a negyedik fordulót követően is nyeretlen maradt a bajnoki szezonban – két vereség mellett másodszor játszott döntetlent –, közben az Újpest a megszerezhető 12 pontból – a mostani eggyel – ötöt gyűjtötte be. OTP Bank Liga, 4. forduló: Paksi FC–Újpest FC 1-1 (1-1) Paks, 750 néző, v.: Berke gólszerzők: Bertus (24.), illetve A. Diallo (3.) sárga lap: Kulcsár D. (65.), Nagy R. (92.), illetve Novothny (43.) Paks: Nagy G. - Kulcsár D., Lenzsér, Fejes, Szabó J. - Hajdú (Kővári, 61.), Kecskés, Bertus - Hahn (Nagy R., 77.), Simon A. (Horváth P., 69.), Bartha Újpest: Pajovic - Pauljevic, Bojovic, Litauszki, Balázs B. - Sankovic, A. Diallo - Nwobodo, Zsótér (Onovo, 82.), Nagy D. (Beridze, a szünetben) - Novothny (Tischler, 69.)

Legyőzte a Mezőkövesdet a Honvéd

A Budapest Honvéd 1-0-s győzelmet aratott a Mezőkövesd vendégeként. A mostani találkozó előtt a hazai együttes is veretlen volt, igaz, eggyel kevesebb meccset játszott, mivel múlt héten elhalasztották a címvédő MOL Vidi FC elleni összecsapását a rivális Bajnokok Ligája-szereplése miatt. A mérkőzés eleje kiegyenlített küzdelmet hozott, de elsősorban Drazic megindulásai jelentettek érdemi veszélyt, azonban a Honvéd védelme rendre tisztázni tudott. A kispestiek a 20. perc után átvették az irányítást, s az addigi mezőkövesdi helyzetek után már többször Dombónak kellett hárítania. A szünetig egyre nagyobb nyomás nehezedett a hazai kapura, de gól nem született a fordulásig. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első befejeződött, azaz a Honvéd támadásban maradt, és Vadócz tért ölelő kiugratása után Holender gólra váltotta ziccerét. Hátrányban a Mezőkövesd aktívabb lett, de a fővárosiak védelme elég stabilnak bizonyult, így Grófnak tulajdonképpen védenie sem kellett, csupán néhány beadást fogott meg a minimális előny megtartásához, azaz a Honvéd – a jobb gólkülönbségével éllovas Ferencvároshoz hasonlóan – továbbra is százszázalékos. Mezőkövesd Zsóry FC-Budapest Honvéd 0-1 (0-0) Mezőkövesd, 3248 néző, v.: Erdős gólszerző: Holender (51.) sárga lap: Silye (70.), illetve Lukács (71.), Kukoc (94.) Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó - Pillár, Hudák, Szalai A., Vadnai (Silye, 60.) - Cseri, Szeles, Mihailo (Alves, 81.), Tóth B. - Koszta (Szakály D., 68.), Drazic Budapest Honvéd: Gróf - Batik, Baráth, Skvorc - Heffler, Vadócz, Nagy G., Uzoma, Pilik (Kamber, 78.) - Danilo (Kukoc, 92.), Holender (Lukács, 69.)
Újpest Paks
Frissítve: 2018.08.12. 23:55

Élre állt a Liverpool

2018.08.12. 19:33

Fotó: OLI SCARFF / AFP
Hasonlóan magabiztos sikert aratott a Chelsea, a Tottenham pedig Newcastle-ből hozta el a három pontot.
Az angol labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában a Liverpool 4-0-ra verte a West Hamet. A találkozó 19. percében az egyiptomi Mohamed Szalah gójával szerzett vezetést a házigazda, majd Sadio Mané duplázott, a szenegáli támadó az első félidő ráadásában és az 53. percben volt eredményes. A végeredményt a 88. percben Daniel Sturridge állította be.
Hasonlóan magabiztos sikert aratott a Chelsea, a nyáron kinevezett Maurizio Sarri csapata 3-0-ra nyert a Huddersfield vendégeként. Az első forduló rangadója a bajnoki címvédő Manchester City 2-0-s sikerét hozta az Arsenal otthonában.
A Tottenham Newcastle-ből hozta el a három pontot: mindhárom gól tíz percen belül született: a nyolcadik percben Jan Vertonghen szerzett vezetést a vendégeknek, majd José Luis Sanmartín egyenlített, Dele Alli pedig a 18. percben megszerezte a londoniak győztes gólját.
Két újonc, a Fulham és a Cardiff City is vereséggel kezdte az idényt, előbbi otthon a Crystal Palace-tól, míg a walesi együttes a Bournemouth vendégeként kapott ki. A harmadik feljutó, a Wolverhampton döntetlenre tudta menteni a meccsét a több mint egy félidőt emberhátrányban töltő Everton ellen.

Premier League, 1. forduló:

Liverpool–West Ham United 4-0, Southampton–Burnley 0-0, Wolverhampton–Everton 2-2, Bournemouth–Cardiff City 2-0, Fulham–Crystal Palace 0-2, Huddersfield Town–Chelsea 0-3, Watford–Brighton 2-0, Newcastle United–Tottenham Hotspur 1-2, Manchester United–Leicester City 2-1, Arsenal–Manchester City 0-2.

Premier League

Aranyérmet nyert Tóth Krisztián

2018.08.12. 17:25

Fotó: KISBENEDEK ATTILA / AFP
A magyarok négy éremmel zárták a budapesti GP-t.
A 90 kilogrammos Tóth Krisztián aranyérmet nyert vasárnap a Papp László Budapest Sportarénában zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs Grand Prix-viadalon – írja az MTI. A Pénzügyőr SE világbajnoki ezüstérmese a szlovák Peter Zilka, az egyiptomi Hazem Ali, a cseh David Klammert és a spanyol Nikoloz Sherazadishvili után, a fináléban Usangi Margianival csapott össze. A grúz dzsúdós harmadik lett tavaly a budapesti világbajnokságon, eddigi egyetlen meccsüket viszont a magyar versenyző nyerte a 2017-es jekatyerinburgi Grand Slam-viadalon. A második csata egy-egy intéssel kezdődött, Tóth kiemeléssel és támasztott válldobással is próbálkozott, ami három perc elteltével vezetett sikerre: akkor egy válldobására vazaarit kapott. A hátralévő időben rutinosan őrizte előnyét, és nem sokkal később már ő ünnepelhetett.
„Hétfőn kezdtem el egy új étrendet, melynek köszönhetően frissebbnek éreztem magam, igaz, a visszatöltést a szénhidrátokkal még meg kell oldanunk”

– mondta az MTI-nek.
„Az elődöntőbe jutásért rendezett meccsen szenvedtem meg a legjobban, aztán a döntőben ellenfelem hibázott, és szerencsére meg tudtam kontrázni. Nagyon örülök ennek a sikernek”

– tette hozzá. Edzője, Pánczél Gábor kifejtette: a szeptemberi, bakui vb után még Taskent vagy Mexikó következhet, majd egy hosszabb ázsiai túra szerepel a programban. A magyarok négy éremmel zárták a budapesti GP-t: – pénteken Karakas Hedvig harmadik lett 57 kilogrammban, – szombaton egy háromszoros világbajnok japán versenyző ellen győzött ipponnal a döntőben Ungvári Miklós a 73 kilogrammos kategóriában, – Szabó Frigyes pedig bronzérmet nyert a 73 kilogrammos súlycsoportban.

Második a magyar csapat az éremtáblán

Az MTI tudósítása szerint a magyar csapat két arany- és két bronzéremmel második lett az éremtáblán a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatának budapesti Grand Prix-versenyén. A legjobban a japánok szerepeltek, akik kilenc aranyat és négy ezüstöt szereztek a GP-n. Eredmények, cselgáncs GP, Budapest, 3. nap: férfiak: 90 kg: 1. Tóth Krisztián 2. Usangi Margiani (grúz) 3. Aleksandar Kukolj (szerb) és Ivan Silva Morales (kubai) Vér Gábor, Tóth Ferenc és Veres Márton helyezetlenül zárt. 100 kg: 1. Wolf Aaron (japán) 2. Karl-Richard Frey (német) 3. Jevgenijs Borodavko (lett) és Peter Paltchik (izraeli) Cirjenics Miklós és Ohát Zalán helyezetlenül zárt. +100 kg: 1. Kageura Kokoro (japán) 2. Stephan Hegyi (osztrák) 3. Roy Meyer (holland) és Adam Okruasvili (grúz) Waczulik Richárd helyezetlenül zárt. nők: 78 kg: 1. Umeki Mami (japán) 2. Takajama Rika (japán) 3. Natalie Powell (brit) és Guusje Steenhuis (holland) Salánki Evelin helyezetlenül zárt. +78 kg: 1. Idalys Ortiz (kubai) 2. Marina Szluckaja (fehérorosz) 3. Nihel Sejk Ruhu (tunéziai) és Je Nan-csiang (kínai) Szigetvári Mercédesz és Nagy Kitti helyezetlenül zárt.