Fucsovics közel volt a bravúrhoz, de Djokovic feléledt a jégfürdőben

2018.08.29. 08:49
AFP
Fotó: TIMOTHY A. CLARY / AFP
Fucsovics Márton jól játszott, a második játszmát megnyerte, ám összességében négy szettben kikapott Novak Djokovictól az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában, így kiesett - tájékoztatott az MTI.
A világranglistán 41. magyar játékos az esélytelenek nyugalmával kezdhette mérkőzését a US Open centerpályáján a 13-szoros Grand Slam-tornagyőztes riválissal szemben, ám a találkozó első játékaiban kissé érezni lehetett rajta a megilletődöttséget. Djokovic ugyanis rögtön elvette az adogatását, majd az első játszmában magabiztosan őrizte előnyét, és 6:3-ra nyert.
A nyíregyházi sportoló az első játszma közepétől egyre bátrabban és pontosabban játszott, Djokovic pedig látványosan szenvedett a nagy melegben. A második játszma közepén aztán nagy fordulat állt be a mérkőzésen, Fucsovics 3:2-nél elvette riválisa adogatását, aki később ápolást is kért, ám ezt követően sem talált magára, és 6:3-mal Fucsovics egyenlíteni tudott.
Facebook/Fucsovics Márton
Fotó: Facebook/Fucsovics Márton
A harmadik szett nagyszerűen kezdődött magyar szempontból, a még mindig gondokkal küzdő szerb ugyanis nagyon enerváltan, míg Fucsovics egyre jobban teniszezett, 1:1-nél újra brékelt, és egészen a játszma hajrájáig biztosan tartotta előnyét. Djokovic 4:3-nál - egy szerencsés, majd több szép ponttal - visszavette az adogatást, fordított, majd 5:4-es vezetésénél kihasználta Fucsovics hibáit és megnyerte a harmadik szettet.
Ezt követően a hőség miatt tíz perc pihenőt kaptak a játékosok, ami nem jött jól Fucsovics Mártonnak. A folytatásban ugyanis szétesett a játéka, és 0:6-tal zárta a szettet és a háromórás mérkőzést.
Beültünk egymás mellé a jégfürdőbe és megbeszéltük, hogy katasztrófa, ami kint van. (...) Djoko biztos, sokszor csinált már ilyet, lehet, hogy hozzá volt szokva, őt lehűtötte, engem viszont teljesen lefagyasztott.

Eredmény, 1. forduló (a 64 közé jutásért): férfiak:  Novak Djokovic (szerb, 6.)-Fucsovics Márton 6:3, 3:6, 6:4, 6:0

Elmaradt a bravúr, az El-ben folytathatja a Vidi

2018.08.28. 23:03

Fotó: Pétrosz Jannakurisz / MTI
Az athéni visszavágón elért döntetlen kevésnek bizonyult a magyar bajnokcsapat számára, amely a BL helyett az Európa-liga csoportkörében szerepelhet az ősszel.
Felázott, mégis fellocsolt talaj várta a Vidit az athéni Olimpiai Stadionban. A szabály az szabály – az európai szövetség képviselői ebben egyeztek meg a házigazdákkal, ezért mielőtt megérkeztek volna a „küzdőtérre” a főszereplők, mesterségesen is megöntözték a gyepet. Kezdetben legfeljebb találgatni lehetett, hogy ez mennyiben lesz hatással a játékra kedden.
Ami a közvetítés képein keresztül is tökéletesen átjött: noha csak félház, vagyis cirka 40 ezer ember, a várakozásoknak megfelelően valódi futballhangulat várta a magyar bajnokcsapatot az AEK Athén otthonában. Amikor a kezdés előtt felcsendült a BL-himnusz, feszült és mosolygós arcokat egyaránt lehetett látni, ami azonban a legfontosabb, hogy a pályán nem tűntek megilletődöttnek a Vidi játékosai.
Az első játékrész nagyjából az egy héttel korábbi, Groupama Arénában lejátszott mérkőzést idézte, leszámítva természetesen Huszti Szabolcs kiállítását, amely a párharc egészének alakulását meghatározta. Hátrányban sem kezdett el mindent egy lapra feltéve támadni a fegyelmezetten játszó Vidi, de a görögök sem szállították futószalagon a helyzeteket, a kapuk nem igazán forogtak veszélyben, legfeljebb kósza lehetőségekről lehet beszámolni. Mindközül a legveszélyesebb Danko Lazovic szabadrúgása volt, a fehérváriak szerbje 27 méterről, egy szabadrúgás mögé állva tette próbára Vasziliosz Barkaszt, aki csak bravúr árán tudta szögletre menteni a labdát. A térfélcserét követően – a vendégcsapat szempontjából sajnálatos módon – már ismerősnek bizonyult a forgatókönyv, ismét nagyon hamar gólt kapott a Vidi. Fiola Attila szabálytalankodott feleslegesen a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Petrosz Mantalosz értékesítette rideg magabiztossággal a 48. minutumban.
Összesítésben már 3-1-re vezetett az AEK, a Vidi azonban kisvártatva újra nyílttá tette a továbbjutás kérdését, Loic Nego ugyanis kilenccel később – bravúros megoldás választva – emelt Barkasz kapujába a jobb szélről. Ekkor egyetlen gólra volt az abszolút egáltól, azaz a hosszabbítástól a Vidi, ezt pedig a görögök is észlelték: a mindaddig vidáman daloló drukkerhad helyenként bizony elégedetlenségében fütyült.
Az utolsó 10 percre emberelőnybe került a székesfehérvári csapat, a játékvezető Hélder Lopest állította ki, a végeredmény azonban már nem változott: hiába küzdött hősiesen a Vidi a teljes selejtezősorozatban, a rájátszáskört végül a görögök nyerték 3-2-re, így az NB I bajnoka nem tudta megismételni a Ferencváros 1995-ös és a Debrecen 2009-es bravúrját, azaz a főtáblára jutást.
Az AEK a BL csoportkörében, a Vidi az Európa-ligában folytathatja az őszi idényben.

Még három hely kiadó a csoportkörben

A Vidi athéni mérkőzése mellett kedden további két párharc visszavágójára került sor a Bajnokok Ligájában: az Ajax vendégként megőrizte előnyét a Dinamo Kijev otthonában, míg a svájci Young Boys meglepetésre hátrányból fordítva verte ki a Dinamo Zágrábot. Szerdán az utolsó főtáblás helyek is elkelnek: a Salzburg–Crvena Zvezda 0-0-ról, a PAOK–Benfica 1-1-ről, míg a PSV–BATE Boriszov 3-2-ről folytatódik.

Jégkorong Visegrád Kupa - Kikapott a Ferencváros

2018.08.28. 21:56
Illusztráció
Fotó: Thinkstock
A Ferencváros hazai pályán 3-1-re kikapott a szlovák HK Poprad csapatától a jégkorong Visegrád Kupa keddi játéknapján.
A sorozatban három-három szlovák és magyar csapat vesz részt, mindenki egyszer játszik mindenkivel, ennek alapján alakul majd ki a végső sorrend. Az FTC-nek ez volt az első meccse a regionális sorozat új idényében.