Kézilabda BL: szegedi parádé a címvédő ellen

2018.09.23 21:07

Fotó: MTI/ Újvári Sándor
A Mol-Pick Szeged kiváló második félidei teljesítménnyel nyert a Nantes ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.
Az előző kiírás győztese, a Nantes egyértelmű esélyesként érkezett Szegedre, a magyar bajnokhoz. A Tisza-partiak kerete a nyáron jelentősen erősödött, ennek ellenére komoly bátorság lett volna azt állítani, hogy a magyarok a találkozó esélyesei és nemcsak azért, mert a két együttes legutóbbi négy találkozójából három francia győzelemmel zárult.
A vendégek kezdtek jobban, a szegediek futottak az eredmény és az ellenfél után, a tizedik percben sikerült egyenlíteni (4-4), a nyolc perccel később már a szegediek vezettek két góllal (8-6). Ez azonban csak átmeneti állapot volt, a játékrészt a franciák 12-11-es előnnyel zárták, a hazaiak három hétméterest hagytak ki ebben a harminc percben.
A második felvonás elején négy perc alatt 16-12-re elhúzott a Nantes, ekkor kevesen fogadtak volna a szegediek sikerére. A szurkolók végig űzték-hajtották a csapatot, a 40. percben kimaradt a negyedik hazai hetes is, ekkor 21-17-re vezettek a vendégek.
A záró negyed órára jelentősen feljavult a szegedi védekezés, a kapuban Sego parádézott, és szemmel láthatóan a franciákat is váratlanul érte, hogy egyre szorosabban alakult a végjáték. Hat perc volt még hátra, amikor a Szeged 27-27-nél utolérte ellenfelét, két perccel a vége előtt pedig Sostaric révén sikerült megszerezni a vezetést (29-28).
Hektikus végjátékban az utolsó percben Sego ziccert védett, a szegediek pedig megszerezték a harmincadik gólt, amivel eldőlt a csata, a Tisza-partiak 30-28-ra győztek.
„Kicsit túlpörgött a csapat, mindenki a legjobbat akarta, de mindezt egyénileg próbálta megoldani – mondta a lefújás után Juan Carlos Pastor, a szegediek vezetőedzője. - Akkor lettünk eredményesek, amikor csapatként működtünk jól.”
A másik magyar együttes, a Telekom Veszprém Barcelonában próbálta megtörni az átkot, a korábbi nyolc katalán kirándulás minden alkalommal vereséggel zárult. Ljubomir Vranjes, a veszprémiek szakvezetője a kilencedik nekifutás előtt úgy vélekedett, most van esély a győzelem megszerzésére.
A találkozó sajnos másképp alakult, a veszprémiek a 20. percben vezettek utoljára (10-9), ettől kezdve jobbára két-három gól volt a spanyolok előnye. A 39. percben 22-17-nél lehetett érezni, hogy a veszprémiek ezt a hátrányt már nem tudják ledolgozni, nem sikerül megszakítani a barcelonai negatív sorozatot. A vége 31-28 lett a Barcelona javára, amely megérdemelten nyert. „Nagyon sok hibával játszottunk, messze elmaradtunk igazi tudásunktól – mondta a veszprémiek honlapján Vranjes. - Ezzel önmagunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Számomra is tanulságos volt a mérkőzés, mert kiderült, még többet kell edzenünk, hogy pótoljuk a hiányosságainkat.”
„Az első félidő végén túl sok labdát szórtunk el, ezzel lépéselőnyhöz juttattuk a Barcát – értékelt Lékai Máté, a veszprémiek válogatott irányítója. - A másodikban csak futottunk az eredmény után, és amikor felzárkózhattunk volna, újra belehibáztunk. Nem tudtunk könnyű gólokat lőni, a Barcelona pedig ilyenekkel tartotta előnyét.”
„Nem lett volna szabad a hibáinkkal helyzetbe hozni a Barcelona gyors, erőszakos átlövőit és irányítóit – jelentette ki Dragan Gajic, a magyar együttes jobbszélsője. - Tudtuk, hogy a nyitott védekezése is agresszív lesz, mégsem voltuk képesek átjátszani. A technikai hibáink száma elárulja, miért kaptunk ki.”
A veszprémiek következő ellenfele hazai pályán szombaton a csoportot száz százalékos teljesítménnyel vezető, az előző kiírást a negyedik helyen záró Vardar Szkopje lesz.
kézilabda
Frissítve: 2018.09.23 21:21

Asztalitenisz-vb: két magyar jutott a 64 közé női egyesben

2019.04.23 19:01

Fotó: MTI/ Koszticsák Szilárd
Egyesben csak Madarász Dóra és Pergel Szandra jutott be a legjobb hatvannégy közé a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon.
Pergel (62. a világranglistán) a francia Pauline Chesslin (111.) ellen nyert 4-0-ra. Következő ellenfele a japán Kato Miju (18.). Madarász (70.) a görög Aikaterini Toliut (127.) búcsúztatta szintén 4-0-lal, rá a csapatban négyszeres Európa-bajnok holland színekben induló Li Jie vár a folytatásban. Póta Georgina, Bálint Bernadett, Hartbrich Leonie és Fehér Orsolya az első körben kiestek.
Nincsenek versenyben az egyéni küzdelmekben a magyar férfiak sem, mindannyiuk számára a nyitó forduló jelentette a végállomást: kiesett Szudi Ádám, Lakatos Tamás, Ecseki Nándor és Majoros Bence is. Utóbbi szoros csatában szenvedett 4-3-as vereséget, a döntő szettet 11-9-re nyerte meg cseh riválisa. Mindegyik hazai játékos előrébb rangsorolt ellenféltől kapott ki.
Párosban jobban szerepeltek a vendéglátók: a nők versenyében Póta a svéd Matilda Ekholmmal, Madarász pedig Pergellel bejutott a második fordulóba. A férfiaknál az Ecseki, Szudi duó is elérte a második kört.
A Szudi, Pergel vegyespáros két fordulót is sikerrel teljesített, a nyolc közé jutásért azonban óriási bravúrra lenne szükség: a szerda délelőtti programban a címvédő japán Josimura Maharu és Isikava Kaszumi vár a magyarokra.

Babos a feladott selejtező után a második fordulóba jutott Isztambulban

2019.04.23 15:55

Babos Tímea bejutott a legjobb 16 közé a 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású isztambuli salakpályás női tenisztornán.
A magyar játékos hétfőn, a selejtező második fordulójában feladta mérkőzését, de szerencsés vesztesként felkerült a főtáblára, és kedden két szettben, 1 óra 43 perces meccsen legyőzte a szerb Ivana Jorovicot.
A 25 éves Babos – aki párosban első kiemelt a francia Kristina Mladenovic oldalán – a nyolcaddöntőben a görög Maria Szakkari és az orosz Veronika Kugyermetova összecsapásának győztesével találkozik.

Eredmény: egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Babos Tímea-Ivana Jorovic (szerb) 6:4, 6:4

Frissítve: 2019.04.23 15:56