úszás;

2018-10-05 20:03:16

Magyar víziparádé a budapesti úszó Világkupán

Hosszú Katinka megszerezte harmadik aranyérmét a budapesti rövidpályás úszó Világkupa-versenyen 400 m vegyesen. A magyar világklasszis az első két úszásnem, a pillangó és hát után még második volt, mellen átvette a vezetést, és végül két testhossz előnnyel utasította maga mögé a mezőnyt, amelynek Hosszú mellett másik két olimpiai bajnok, az amerikai Leah Smith és a spanyol Mireia Belmonte is tagja volt. Jakabos Zsuzsanna óriási hajrával, jobb benyúlással lett harmadik, Kapás Boglárka nyolcadikként zárt.

Hosszú alig egy órával később 100 m háton is rajthoz állt, az utolsó 25 métert az ötödik helyről kezdte, óriási hajrával harmadikként csapott célba.

Pályafutása első dobogós helyezését szerezte meg felnőtt Vk-viadalon Lakatos Dávid: a 19 éves junior világbajnoki ezüstérmes magyar úszót a hetedik legjobb eredménnyel nevezték az 1500 m gyorsra, ehhez képest fantasztikus siker, hogy másodikként ért célba. Papp Márk nyolcadik lett.

„Soha nem versenyeztem ekkora közönség előtt, óriási segítséget jelentett a nézők buzdítása – nyilatkozta az M4 Sportnak Lakatos. – Az idei évem eddig nem úgy alakult, ahogy szerettem volna, de úgy érzem, most sikerült rátalálni a helyes útra.”

Cseh László 200 m vegyesen ért a második helyen célba, Verrasztó Dávid kiélezett küzdelemben öt századdal maradt le a dobogóról, és negyedikként zárt.

Az utolsó versenyszámban, a 4x50 méteres vegyes gyorsváltóban a Lobanovszkij Makszim, Kozma Dominik, Hosszú, Jakabos összeállítású kvartett nagyon kiélezett hajrá után megszerezte a harmadik helyet.

A magyarok összesen egy arany-, két ezüst- és három bronzérmet szereztek.