világbajnokság;birkózás;

2018-10-17 19:30:00

Rekordlétszám a budapesti birkózó vb-n

Minden idők legnagyobb birkózó eseménye kezdődik szombaton Budapesten, ugyanis a Papp László Budapest Arénában rendeződő világbajnokságra 114 ország 860 sportolója nevezett, amire korábban a sportág egyetlen eseményén sem volt példa. Összehasonlításképp egy éve Párizsban csak 73 nemzet volt jelen.

A budapesti vb-n ugyanakkor módosul a lebonyolítás, két napig tartanak a küzdelmek, továbbá a súlycsoportok tekintetében is van változás: fogásnemenként nyolc helyett tíz kategóriában folynak a csaták.

Mind a harminc súlycsoportban lesz magyar versenyző, érmes remények pedig leginkább a kötöttfogású szakágban lehetnek. Egy éve Párizsban három magyar (Lőrincz Tamás (75 kg), Korpási Bálint (71 kg) és Kiss Balázs (98 kg) végzett bronzérmesként, majd egy orosz versenyző kizárása után Lőrincz másodikká lépett elő. A szabadfogásúaknál a honosított Olejnik Pavlo korábban volt már Eb-győztes, míg Veréb István a 2013-as hazai rendezésű vb-n lett harmadik. A hölgyeknél a korábbi eredményeik alapján Sastin Marianna, Barka Emese és Németh Zsanett pályázik jó eséllyel egy-egy éremre.