feljelentés;ELTE;G. Fodor Gábor;Hammer Ferenc;

2018-11-23 13:57:19

Sztálin elégedetten cuppantana: tanáraik feljelentésére buzdítja a hallgatókat a 888.hu, egy tévedéseken alapuló cikkre hivatkozva

"Címet tudja. Papírja van. Ceruzája van. Főjelent. Kész! Tudod ez a három már elég indok, nem?" - ironizált Hofi Géza a korokon átívelő feljelentési hajlandóságon. G. Fodor Gábor lapja viszont nem viccel a feljelentéssel - komolyan veszi és kéri.

Tételesen cáfolta az ELTE médiatanszékét vezető Hammer Ferenc a 888.hu-n megjelenő, az ELTE tanárait és működését kritizáló állításokat. Pedig ezek - amelyeket egy elsőéves BTK-s diák lőtt be a szerkesztőségebe, ihlették a kormánymédiumot arra, hogy egy feljelentő felületet hozzon létre. A G. Fodor Gábor által szerkesztett  888.hu, emlékeztet a 444.hu, arra kérte az egyetemistákat, ha elegük van az egyetemükön zajló „kéretlen baloldali politizálásból”, akkor egy megadott emailcímen jelentsék fel tanáraikat. 

Az említett hallgató, Zelenka Dóra többek között arról írt: az ELTE médiatudomány szakának oktatói szerint alulfizetik a felsőoktatást, miközben a tanárok átlagosan havi félmillió forint fölött keresnek. Hemmer riposztja: az ELTE Médián senki nem keres nettó 500 ezret, a 10 főállású oktató nettó átlag még 250-et sem nagyon keres.

Az elsőéves diák azt is szóvá tette, hogy volt oktatója, aki szerint a CEU Közép-Európa legjobb egyeteme, pedig erre semmiféle bizonyítékot nem talált. Hammer szerint a QS World Rankings szerint a CEU 5 szakja benne az első 100-ban, a legjobb magyar egyetem itt a Szegedi Egyetem a 380. hely környékén, az ELTE valahol a 700-750. hely körül van. A környékbeli országok legjobb egyetemei közül csak Bécs fér be az első 200-ba.

Az írás végül arra fut ki, hogy Zelenkát felháborítja, hogy valódi tanulmányok helyett nap mint nap liberális propagandával fűszerezett előadásokat kell hallgatnia, és szégyellnie kell magát, amiért hisz a kereszténydemokráciában, és elítéli a fertőző, generációgyilkos gender ideológiáját. 

A tanárok feljelentgetésének gyakorlata az államszocializmus időszakából lehet ismerős, de nemzetközi példákból látni, hogy a szélsőjobboldal több országban is rákapott. Brazíliában az elnökválasztás után biztatta arra Bolsonaro pártjának egyik képviselője a diákokat, hogy jelentsék fel azokat a tanáraikat, akik nem őrülnek az új elnök győzelmének, és a német AfD is arra kérte a diákokat és szülőket, hogy jelentsék azokat a tanárokat, akik politikai véleményt fejtenek ki az intézmény falai között.