Magyarország;vízilabda;Málta;

2018-12-10 19:23:00

Vízilabda világliga – Továbbra is százszázalékosak a magyarok

Märcz Tamás szövetségi kapitány csapata hétfőn 24-8-ra győzte le Máltát Szombathelyen.

A magyarok a németek könnyed, 17-9-es legyőzésével kezdték a sorozatot, majd Oroszországban diadalmaskodtak 15-8-ra.

A hétfői mérkőzésen a várakozásoknak megfelelően már a találkozó elején érvényesítette erőfölényét a válogatott, három perc alatt 4-1-es vezetésre tett szert, az első nyolc percet követően pedig 9-2 állt az eredményjelzőn a szombathelyi uszodában. A folytatásban is magabiztosan növelték előnyüket a hazaiak, a mezőnyjátékosok közül Erdélyi Balázst leszámítva mindenki betalált.

A magyar válogatott legeredményesebbje Nagy Ádám volt négy góllal, máltai részről Steven Camilleri ötször volt eredményes.

Ez volt a nemzeti együttes utolsó idei találkozója, a világliga következő fordulójában január végén Németországba utazik a válogatott.