kézilabda;Szeged;Veszprém;

2018-12-10 21:34:00

Bővül a Veszprém Aréna, sportcsarnok épül Szegeden és felújítják a Főnix Arénát

A kormánybiztos azt mondta, így készülnek a 2022-es kézilabda Eb-re.

Bardóczy Gábor, a 2022-es kézilabda Európa-bajnokság kormánybiztosa az MTI összefoglalója szerint a Sport TV Mai helyzet című műsorában arról beszélt: a 2022-es magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságra készülve

Bardóczy egyebek mellett azt mondta, a Főnix Arénát azért kell felújítani, hogy a 21. századnak megfelelő infrastruktúrát tudjanak biztosítani a sportolóknak. Hozzátette: statikailag, illetve az elektromosságot és a gépészetet is meg kell vizsgálniuk a debreceni létesítményben, de arra is figyelniük kell, hogy 2021-től olyan Európai Uniós direktívák kerülnek bevezetésre, mint például, hogy a felhasznált energia 25 százalékának újrahasznosított energiából kell állnia.

 

A kormánybiztos a Veszprém Arénáról azt mondta, a legfelső karéjt és a tetőszerkezetet elbontják, és egy következő szint kerül ráépítésre. Bent a lelátórészeket teljes mértékben elbontják, kicsit szélesítik a pályát, és meredekebbek lesznek a lelátók, illetve lesz egy oldalirányú bővítés, ahol most a VIP-szektor található, annak a résznek az eltolása történik meg, hogy beférjen 8 és fél ezer ember. A klubvezetőknek meg kell vizsgálniuk, hogy hová tudják átköltöztetni a csapatot, ha elkezdődik az építkezés.

A MOL-Pick Szeged is új létesítményt kap a felső Tisza-parton, a kormánybiztos szerint az együttes ezzel európai színvonalú körülmények közé kerül.

„Remélhetőleg 2021 szeptemberére birtokba vehetik, és a 2021/22-es Bajnokok Ligája-szezont már ebben az új, több mint nyolcezer fő befogadására alkalmas csarnokban tudják elkezdeni” – mondta Bardóczy.

A veszprémi és szegedi építkezés esetében is úgy készültek a tervek, hogy az aréna mellé munkacsarnok is épül, ahol a felnőtt csapatok és az utánpótlás is edzhet. Ezeket bármilyen más teremsportra is lehet használni majd.

A kormánybiztos bejelentése szerint infrastrukturális fejlesztések is kísérik az építkezéseket, melyek közül a szegedi létesítmény esetében már kormánydöntés született arról, hogy az aréna tervezéséhez és a munkálatok elkezdéséhez biztosít a kormány 5 milliárd forintot, illetve van egy kormányhatározat, melyben további 16,2 milliárdot biztosít arra, hogy a szegedi aréna építése megkezdődjön.