Gólvágót keres a Real Madrid

2019.01.09 11:30
Luka Modric (balra) és Dani Carvajal az idén még nem nyert mérkőzést
Fotó: AFP/ GABRIEL BOUYS
Idei első győzelmére készül szerdán a Spanyol Kupában a Real Madrid, amely ugyan decemberben megnyerte a labdarúgó klub-világbajnokságot, a bajnokságban nem remekel, csupán ötödik, hátránya 10 pont a listavezető Barcelonával szemben.

Julen Lopetegui vezetőedzőnek idejekorán megköszönték a munkáját, s noha Santiago Solarival a madridiak elindultak felfelé a tabellán, időközben azért becsúsztak váratlan eredmények. Ilyen volt még december közepén a CSZKA Moszkva elleni 3-0-s hazai vereség a Bajnokok Ligájában, majd a Real január 3-án nem bírt a Villarreallal, 6-án pedig kikapott a Real Sociedadtól. Utóbbi vereség már csak azért is sokkoló, mert a Sociedad a vasárnapi mérkőzés előtt sorozatban négyszer is kikapott, április 14. óta a most a tabellán utolsó Huescát leszámítva minden ellenfelétől kapott gólt idegenben.
Sergio Ramos, a madridiak csapatkapitánya a játékvezetőt okolta elsősorban egy meg nem adott büntető miatt, az aranylabdás Luka Modric szerint viszont a legnagyobb problémát a játékosok teljesítménye jelenti. Ma este a Real a Spanyol Kupában lesz érdekelt a Leganés ellen a nyolcaddöntő első mérkőzésén, Solari viszont nem számíthat Toni Kroosra, aki két-három hétre dőlt ki, illetve Gareth Bale-re sem, aki vasárnap nagy feltűnést keltett azzal, hogy a második félidő középen otthagyta a találkozót és autójával elhajtott a Bernabéuból.
A vereséget követően a Real Madrid szerződtette a Manchester Citytől a 19 éves Brahim Diazt, aki ebben az idényben csak a Ligakupában kapott lehetőséget, így tőle aligha várhatnak csodát a klub szurkolói. Az AS című napilap viszont kedden arról számolt be, hogy a klub komolyan érdeklődik a Genoa lengyel csatára, Krzysztof Piatek januári kölcsönvétele iránt. A 23 éves válogatott támadó az ősszel robbant be a köztudatba, 19 olasz bajnokiján már 13 gólnál jár, egy találattal lemaradva a Real Madridtól tavaly nyáron távozó Cristiano Ronaldo mögött.
Frissítve: 2019.01.09 11:30

Rasovszky a tavalyi év legjobbja, Hosszú második lett a LEN-nél

2019.02.15 10:33

Fotó: AFP/ FRANCOIS XAVIER MARIT
A női úszók között a svéd Sarah Sjöström diadalmaskodott.
Rasovszky Kristófot választották 2018 legjobb nyíltvízi úszójának a vizes sportokat tömörítő európai szövetség, a LEN szavazásán. A szervezet pénteki tájékoztatása szerint a voksoláson a nemzeti szövetségek és az egyes LEN bizottságok tagjai szavazhattak a legjobbakra. A női úszók között 2013 és 2016 között sorozatban négyszer győztes Hosszú Katinka a második lett a svéd Sarah Sjöström mögött. A 21 éves Rasovszky – aki a LEN Awards-szavazások 2008 óta íródó történetében első magyar férfi nyíltvízi úszó győztes – a glasgow-i Európa-bajnokságon két arany- és egy ezüstérmet nyert.

Fucsovics negyeddöntős Rotterdamban

2019.02.15 07:51
Fucsovics Márton
Fotó: AFP/ WILLIAM WEST
A magyar játékos a kilencedik helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilit győzte le.
Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott csütörtökön az 1,96 millió euró (626,5 millió forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán, miután legyőzte Nikoloz Baszilasvilit. Fucsovics számára nem indult jó a találkozó, a magyar játékos 2:2 után elbukta az adogatását. 5:5-nél azonban beérte riválisát, a rövidítésben pedig – amelyben Baszilasvili szervából nem nyert pontot – magabiztosan zárta le a 46 percig tartó első játszmát. A második szett rögtön a 27 esztendős nyíregyházi teniszező két brékjével kezdődött. Mivel saját adogatásait hozta, így 5:1-nél Baszilasvili a mérkőzésben maradásért szervált, ám sikertelenül, így 6:1-gyel végződött a 34 perces második játszma. A vasárnap Szófiában döntőt játszó Fucsovics összességében 1 óra 21 perc alatt biztosította helyét a negyeddöntőben, ahol az első helyen kiemelt Nisikori Kejjel találkozik.

Eredmények:

Nyolcaddöntő: Fucsovics Márton–Nikoloz Baszilasvili (grúz, 9.) 7:6 (7-1), 6:1 korábban: Nisikori (japán, 1.)-Gulbis (lett) 6:1, 6:4 Medvegyev (orosz, 5.)-Verdasco (spanyol) 6:2, 7:5 Dzumhur (bosnyák)-Kukuskin (kazah) 6:4, 7:6 (7-3) Tsonga (francia)-Griekspoor (holland) 7:6 (7-5), 6:1 A negyeddöntő párosítása: Nisikori-Fucsovics, Wawrinka (svájci)-Shapovalov (kanadai, 10.), Monfils (francia)-Dzumhur, Medvegyev-Tsonga