Babos egy, Fucsovics két hellyel feljebb lépett a világranglistán

2019.02.18. 09:38
Illusztráció
Fotó: Facebook/Babos Tímea
Babos Tímea egy helyet javítva jelenleg a 99. a női teniszezők világranglistáján. A férfiaknál Fucsovics Márton két helyet javítva előző heti pozícióján 36.

Nők

Az élen továbbra is a japán Oszaka Naomi áll, közvetlenül mögé viszont feljött a román Simona Halep és az amerikai Sloane Stephens, az eddig második cseh Petra Kvitova pedig visszacsúszott negyediknek.
Babos párosban változatlanul a harmadik világbajnok társával, a francia Kristina Mladenoviccsal holtversenyben.
Az e heti, budapesti WTA-tornán főtáblás magyarok közül Stollár Fanny a 121., míg Bondár Anna a 223., a selejtezőben érdekelt Arn Gréta pedig a 443. a WTA rangsorában.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

1. ( 1.) Oszaka Naomi (japán) 6970 pont 2. ( 3.) Simona Halep (román) 5537 3. ( 4.) Sloane Stephens (amerikai) 5307 4. ( 2.) Petra Kvitova (cseh) 5120 5. ( 5.) Karolina Pliskova (cseh) 5055 6. ( 7.) Jelina Szvitolina (ukrán) 5020 7. ( 6.) Angelique Kerber (német) 4960 8. ( 8.) Kiki Bertens (holland) 4885 9. ( 9.) Arina Szabalenka (fehérorosz) 3565 10. (11.) Serena Williams (amerikai) 3406 11. (12.) Anastasija Sevastova (lett) 3325 12. (13.) Ashleigh Barty (ausztrál) 3285 13. (14.) Darja Kaszatkina (orosz) 3230 14. (10.) Caroline Wozniacki (dán) 3118 15. (16.) Julia Görges (német) 2820 ...99. (100.) Babos Tímea 607 ...121. (118.) Stollár Fanny 500 ...223. (224.) Bondár Anna 263 ...443. (443.) Arn Gréta 65

Férfiak

Fucsovics Márton két helyet javítva előző heti pozícióján 36. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A 27 éves nyíregyházi játékos - akinek eddigi legjobbja a 35. hely - a múlt héten negyeddöntőig jutott Rotterdamban, legközelebb pedig a jövő héten, a dubaji tornán szerepel.
Hollandiai legyőzője, a japán Nisikori Kej megelőzte Roger Federert, és feljött a hatodik helyre. A rangsorban ez volt az egyetlen változás az élcsoportot tekintve. Djokovic mögött Rafael Nadal a második, Alexander Zverev pedig a harmadik.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

1. ( 1.) Novak Djokovic (szerb) 10 955 pont 2. ( 2.) Rafael Nadal (spanyol) 8320 3. ( 3.) Alexander Zverev (német) 6475 4. ( 4.) Juan Martín del Potro (argentin) 5060 5. ( 5.) Kevin Anderson (dél-afrikai) 4595 6. ( 7.) Nisikori Kej (japán) 4190 7. ( 6.) Roger Federer (svájci) 4100 8. ( 8.) Dominic Thiem (osztrák) 3800 9. ( 9.) John Isner (amerikai) 3225 10. (10.) Marin Cilic (horvát) 3140 11. (11.) Karen Hacsanov (orosz) 2880 12. (12.) Sztefanosz Cicipasz (görög) 2805 13. (13.) Borna Coric (horvát) 2605 14. (14.) Milos Raonic (kanadai) 2275 15. (16.) Danyiil Medvegyev (orosz) 2230 ...36. (38.) Fucsovics Márton 1150

Ronaldót idéző csodagól a Debrecen-Fradi összecsapáson

2019.02.17. 20:48

Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
A Debrecen 18 éves futballistája, az élete első NB I-es meccsén pályára lépő Zsóri Dániel a hosszabbításban, ollózva szerzett találattal döntötte el a pontok sorsát az FTC ellen.
Szokták mondani, hogy az élet a legnagyobb rendező, a gyakran idézett tétel pedig az NB I hétvégi fordulójának szombati, Debrecen–Ferencváros nyitómérkőzésén igaznak bizonyult.
Mi is történt a cívisvárosban?
Fél óra elteltével előnybe került a vendégcsapat, amely egy héttel korábban az Újpest vendégeként ugyancsak még az első félidőben betalált, de a folytatásban „ráült” az eredményre, végül a 93. minutumban egalizált az ellenfél. Nos, az FTC szempontjából jó játékot hozó első játékrész után a folytatásban az eleinte halovány Debrecen előtt is adódtak lehetőségek, így lüktető, már-már élvezetes meccset láthatott a Nagyerdei Stadionba kilátogató 7000 néző. Ragyogó napsütés, pompás pálya és remek hangulat – csak egy gól hiányzott a hazai drukkerek boldogságához. Ez a találat végül a hajrához közeledve meg is született: héttel a vége előtt Tőzsér Dániel tizenegyesből egyenlített.
Ezzel még nem volt vége, ezt pedig az FTC-nél a fájdalmas újpesti pontvesztés óta nagyon is tudják. A ráadásban szinte majdnem ugyanaz történt, mint egy hete: a kilenc perce beálló újonc, az éppen nagykorú Zsóri Dániel káprázatos mozdulattal mutatkozott be, a kaputól 15 méterre állva Cristiano Ronaldót idéző ollózós mozdulattal lőtt a jobb felsőbe. A vendégszektort megtöltő FTC-tábor elnémult, a stadion többsége viszont örömmámorban úszott – a békéscsabai kezdetek után a DVSC akadémiáján nevelkedő nagyváradi születésű csatár sokak szerint az év gólját szerezte.
Az eddig leginkább a Debrecen megyei I. osztályban szereplő második csapatában villogó tinédzser (aki abban a ligában 17 forduló után 39-szer talált be) góljának a Vidiért szorítók is örülhettek, a tavaszi szezon első két meccsét elveszítő bajnokcsapat ugyanis így esélyt kapott  hátránya csökkentésére. A Vidi élt a lehetőséggel: este 3-1-re verte az Új Hidegkuti Nándor Stadionban a szezonbeli ötödik vereségét - ennél rosszabb mutatóval csak az utolsó helyezett Haladás áll - elszenvedő MTK Budapestet.
Persze, a forduló nyitó- és zárómeccse között is történt ez-az az élvonalban: egy öngólnak köszönhetően Felcsúton nyert az Újpest, amelynek ellenfele, a három hete még a Vidit legyőző Puskás Akadémia így elkezdhet hátrafelé is „nézelődni”. Jelen állás szerint az ezúttal a Mezőkövesdtől Szombathelyen kikapó, nagy lemaradással utolsó Haladás előtt komoly verseny alakul az NB I-es tagság megőrzéséért, akár még a szombaton Kisvárdán döntetlenre végző Paks is könnyen bajba kerülhet. A lila-fehérek a szombati győzelmükkel már harmadikként állnak, letaszítva a dobogóról a DVTK otthonában 2-1-es vereséget szenvedő Honvédot, melyet két olyan játékos (Vernes Richárd és Prosser Dániel) „intézett el”, aki a kispesti akadémia neveltje. A Diósgyőr ezzel elmozdult az utolsó előtti helyről, nem mellesleg immáron nyolc mérkőzést számlál a veretlenségi sorozata. Hiányérzetük legfeljebb azért lehet a miskolciaknak, mert „csak” ötezren látogattak ki a DVTK Stadionba.

A 21. forduló eredményei

Debrecen–FTC 2-1 Debrecen, 7002 néző. Jv.: Berke Gólszerzők: Tőzsér (83. - büntetőből), Zsóri (93.), illetve Dvali (30.) Puskás Akadémia–Újpest 0-1 Felcsút, 1412 néző. Jv.: Bognár T. Gólszerző: Bokros (51. - öngól) DVTK–Budapest Honvéd 2-1 Miskolc, 5026 néző. Jv.: Németh Gólszerzők: Vernes (61.), Prosser (75.), illetve Danilo (15.) Haladás–Mezőkövesd 1-2 Szombathely, 1930 néző. Jv.: Szőts Gólszerzők: Rui Pedro (23.), illetve Drazic (32., 38.) Kisvárda–Paks 0-0 Kisvárda, 2007 néző. Jv.: Farkas MTK Budapest–MOL Vidi 1-3 Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2105 néző. Jv: Kassai Gólszerzők: Torghelle (61.), illetve Hadzic (9.), M. Scepovic (11.), Stopira (36.) Az állás 1. FTC 21 13 4 4 39-18 43 pont 2. MOL Vidi 21 11 4 6 34-22 37 3. Debrecen 21 9 7 5 27-23 34 4. Újpest 21 8 9 4 23-15 33 5. Honvéd 21 9 5 7 24-19 32 6. MTK Budapest 21 9 3 9 32-32 30 7. Mezőkövesd 21 7 7 7 30-28 28 8. Paks 21 6 9 6 25-27 27 9. Puskás Akadémia 21 7 3 11 25-27 24 10. DVTK 21 6 6 9 23-32 24 11. Kisvárda 21 6 5 10 20-35 23 12. Haladás 21 2 4 15 15-39 10

Megint egy góllal nyert a Szeged

2019.02.17. 20:24

Fotó: Veszprém Handball Team / Facebook
Idegenben múlta felül 29-27-re a sorozat 2017-es győztesét, a Vardar Szkopjét a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában. A másik magyar résztvevő, a MOL-Pick Szeged itthon nyert 30-29-re az ukrán Zaporizzsja ellen.
A veszprémiek számára létfontosságú volt a győzelem megszerzése a Vardar Szkopje otthonában. Ez volt a feltétele ugyanis annak, hogy ellenfelüket megelőzve feljöjjenek a második helyre a tabellán és a záró két körben a saját kezükben legyen a sorsuk. Azért fontos „az ezüstérmes pozíció” megőrzése, mert ebben az esetben a C vagy a D-csoportból kap ellenfelet a magyar együttes a nyolcaddöntőben, és ezek az együttesek szerényebb játékerőt képviselnek, mint a kiemelt nyolcasokban szereplők.
Az előjelek nem voltak kedvezők, ősszel Veszprémben a macedónok nyertek 27-25-re, igaz, akkor még Ljubomir Vranjes volt a magyar csapat trénere.
Az első tíz perc kiegyenlített küzdelmet hozott (5-5), utána azonban egyre inkább magára talált a Vardar, és elsősorban jobb kapusteljesítményének köszönhetően egyre jobban elhúzott, az első félidő után 16-11-re vezettek a házigazdák. A veszprémiek reagáltak az eseményekre, Sterbik Árpádot Mikler Roland váltotta a kapuban. A csere meghozta eredményét, Mikler több bravúros védést is bemutatott, ami megnyugtatta a csapatot.
A 38. percre sikerült egyenlíteni (17-17), de a vezetést nem adták ki a kezükből a házigazdák. Először az 53. percben volt a veszprémieknél az előny (23-24), ettől kezdve a Vardar futott az eredmény után, de csak egyenlíteni tudott. Az utolsó veszprémi találatot Nagy László szerezte a 60. percben, az együttes csapatkapitánya fantasztikus teljesítményt nyújtott a második felvonásban, öt góllal járult hozzá a 29-27-es sikerhez.
„Örülök, hogy ismét Szkopjéban lehettem, ahol négy és fél évet töltöttem, és ahol sok barátom él – mondta a veszprémiek honlapján David Davis, a magyar csapat vezetőedzője. – Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, hiszen nem sok csapat tud itt nyerni. Az első félidőben a Vardar nagyon jól játszott, mi hibákat követtünk el, és a kapusunk sem teljesített a várt szinten. A második játékrészben át tudtuk venni a vezetést, jobban játszottunk, a Vardar elfáradt. A csereként beálló kapusunk pedig sokkal jobban védett. Óriási küzdelemben sikerült megszereznünk a győzelmet.”
A szegediek számára nem volt igazi tétje az ukrán Zaporizzsja elleni összecsapásnak, hiszen az előző fordulóban eldőlt, hogy a második helyen végeznek csoportjukban. A szegediek fogadkoztak, hogy ennek ellenére ugyanolyan komolyan veszik a mérkőzést, mintha még lenne jelentősége a végeredménynek. Az ígéretekből kezdetben szinte semmi sem valósult meg, a vendégek fegyelmezettebben, koncentráltabban játszottak, és amikor a 24. percben 14-9-re vezettek, akkor egy kiütéses szegedi vereséget sem lehetett kizárni. Szerencsére kettős emberelőnybe került a magyar csapat, és így a félidő végére sikerült valamit javítani az eredményen (12-15).
A második 30 percben Segót Alilovic váltotta a szegedi kapuban és a hozzáállás is változott. A magyar bajnok agresszívebben védekezett, a támadásokat türelmesebben fejezte be, és elkezdett felzárkózni. A 45. percben már csak egy gól volt a különbség (20-21), három perccel később pedig sikerült egyenlíteni is (22-22).
A záró negyed óra rendkívül izgalmasan alakult, de ehhez már hozzászoktak a szegedi szurkolók az idei sorozatban. Bombac lövése után a kapufáról pattant a hálóba a labda 31 másodperccel a vége előtt, ezzel vezetett 30-29-re a Szeged. A vendégek időt kértek, lehozták a kapusukat, heten támadtak hat ellen, ám Puhovszki lövését Alilovic kivédte, így az eredmény nem változott. A szegediek ötödik alkalommal nyertek egy góllal az idei sorozatban, ami egyedülálló teljesítmény az egész BL-mezőnyben.