kézilabda;

2019-02-24 00:00:00

Sima lett a vége Veszprémben

Vasárnapi győzelmével versenyben maradt a Veszprém férfi kézilabda csapata a csoportjában a második helyért a Bajnokok Ligájában.

Szörnyen kezdett a Telekom Veszprém férfi csapata a fehérorosz Breszt elleni hazai BL-mérkőzésen, a vendégek 5-1-re és 6-2-re is vezettek, az első félidőt 10-9-es előnnyel zárták. A második játékrészre jelentősen javult a magyarok teljesítménye, akik a 34. percben vezettek először (11-10), a későbbiekben a Breszt már csak egyenlíteni tudott, de az utolsó negyed órában már erre sem volt esélye az egyre jobban belelendülő házigazdák ellen. A vége 28-20 lett a veszprémiek javára, akik ezzel versenyben maradtak csoportjukban a második hely megszerzéséért.

Ha harmadikként zárnának, akkor a másik ágról a MOL-Pick Szegeddel kerülnek össze a nyolcaddöntőben. A Tisza-partiak már bebiztosították a második pozíciót, számukra tét nélküli találkozón 29-26-ra kikaptak a Nantes otthonában.