úszás;

2019-03-27 19:54:31

Ketten is legyőzték Hosszút

Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána úszott most jobbat a világklasszisnál.

Igazi sztárparádét hozott az úszók nagymedencés országos bajnokságának szerdai versenynapja. A debreceni viadal első döntőjét Késely Ajna nyerte meg 800 méter gyorson, ráadásul 8:28.19-es idejével olimpiai A-szintet úszott. Férfi 50 méteren Lobanovszkij Maxim utasított maga mögé mindenkit, a győriek versenyzője pedig szintén olimpiai A-szinten belül teljesítette a távot.

Az igazi izgalmak pedig csak ezután következtek, 200 férfi és női pillangón. Az uraknál a szám regnáló Európa-bajnoka, Milák Kristóf jobb időt úszott, mint amivel Michael Phleps győzött a riói olimpián (1:53.19), Kenderesi Tamás pedig nem sokkal lemaradva, egyéni rekordot (1:53.42) repesztett a fináléban. Cseh László több testhossz hátránnyal csupán negyedik lett Biczó Bence mögött.

A hölgyeknél 200 pillangón Kapás Boglárka végzett az első helyen (2:07.37), megelőzve Szilágyi Liliánát (2:07.67) és Hosszú Katinkát, aki nagy meglepetésre harmadik lett, így ebben a számban nem indulhat a nyári, kvangdzsui világbajnokságon.