Európai Unió;MSZP;minimálbér;Tóth Bertalan;

2019-03-28 18:54:04

Tóth Bertalan: minél több a közös uniós szabály, annál biztosabb a magyarok sorsa

Az MSZP elnöke egy szegedi rendezvényen elmondta, a kormány azért beszél a "nemzetállamok Európájáról", hogy minél kevesebb közös szabályt kelljen betartania, és fenntarthassa korrupt rendszerét.

Az MSZP programja a szociális Európáról szól, arról az Európáról, amely nemcsak a közös piac feltételrendszerét szabályozza, hanem az európai polgárok életkörülményeit javító intézkedéseket, közös szabályokat tud elfogadni - mondta Tóth Bertalan pártelnök csütörtökön az MSZP európai parlamenti  választási kampányának szegedi állomásán.

Hozzátette: a kormánypárt ezzel ellentétben a nemzetállamok Európájáról beszél, "aminek nincs más oka, mint hogy minél kevesebb európai uniós szabály legyen, hiszen úgy annál kevesebbet kell betartani, és így fenn lehet tartani azt a korrupciós rendszert, azt az államilag szervezett korrupciós gépezetet, ami ma Magyarországon tapasztalható".

Ezek az európai minimálbérről, a minimálnyugdíjról és a családtámogatási rendszerről szólnak, amelyek garanciát adhatnak arra, hogy az európai közösség gazdasági eredményeit az európai polgárok igénybe tudják venni - közölte az ellenzéki politikus.

Mint mondta, és ahogy arról tegnap egy rádióinterjúja kapcsán bővebben is írtunk, pártja európai parlamenti képviselői azért fognak küzdeni, hogy az unióban a minimális bér legyen egységesen 750 euró, hiszen ez ma Magyarországon 470 euró (149 ezer forint). Követelni fogják, hogy legyen a minimális nyugdíj 300 euró, és javasolni fogják, hogy a családi pótlék legyen legalább 150 euró, ami a jelenlegi támogatás többszöröse - sorolta.

Az MSZP elnöke kiemelte: minél több közös szabály van, annál jobban mélyül az integráció, annál nagyobb garanciát kapnak az európai, köztük a magyar polgárok, hogy a juttatásokhoz hozzáférnek.

Közölte: örül annak, hogy meg tudtak állapodni a Párbeszéddel, és a választói igényeknek megfelelően létrehozták Magyarország egyetlen közös listáját. Az együttműködés fő eleme az a politika, ami kisebb hangsúlyt kap ma Magyarországon: a klímavédelem, a környezetvédelem és az energiaszegénység problémái, valamint egyebek mellett a klímaváltozás, a környezetszennyezés okozta társadalmi problémák kezelése.

"Ha ugyanis a Fidesz kisodródik az Európai Néppártból, ebből a progresszív pártcsaládból, és partvonalra kerül, akkor nekünk lesz a feladatunk, hogy képviseljük az unióban Magyarország, a magyar emberek érdekeit" - tette hozzá Tóth Bertalan.