Fucsovics kikapott Cicipasztól Barcelonában

2019.04.24. 09:28

Fotó: Facebook/Fucsovics Marci
Fucsovics Márton két játszmában vereséget szenvedett az ötödik helyen kiemelt görög Sztefanosz Cicipasztól a 2,7 millió euró (850 millió forint) összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában.
 Az első szettben a világranglistán 36. magyar játékos hiába vette el két alkalommal esélyesebb ellenfele szervajátékát, mivel négy adogatógémjéből csak az elsőt tudta hozni, így Cicipasz (8.) 34 perc alatt játszmaelőnybe került.
A folytatásban a két játékos sokkal jobban megbecsülte az adogatójáték adta előnyöket, ennek következtében 4:4-ig úgy hozták a szervagémjüket, hogy a fogadó egyszer sem jutott bréklabdához. Utána azonban Fucsovics pillanatnyi elbizonytalanodása elég volt Cicipasznak a brékhez, majd nullára kiszervált gémmel megnyerte az 1 óra 10 percig tartó meccset.
Fucsovics Márton a közösségi oldalán azt írta, szorosabb volt a meccs, mint ahogy az az eredményből tűnik, nem sok hiányzott, hogy brékelni tudjon a második szettben, de ez ellenfelének sikerült, aki, mint írta, nem véletlenül top tízes játékos.

Eredmények: 2. forduló (a 16 közé jutásért):

Sztefanosz Cicipasz (görög, 5.)-Fucsovics Márton 6:3, 6:4

Sorsdöntő manchesteri derbi

2019.04.24. 00:00

Fotó: OLI SCARFF / AFP
Szerdán két elhalasztott mérkőzést játszanak le az angol labdarúgó-bajnokságban.
A két ütközet közül kiemelkedik a manchesteri városi rangadó, amely a bajnoki cím szempontjából kiemelten fontos (tv: Spíler1 21.00). A Manchester United vendéglátóként sem számít a meccs esélyének, lévén a hétvégén 4-0-ra kapott ki az Everton ellen, míg a Manchester City legutóbbi tíz bajnokiját megnyerte.
Amennyiben a vendégek elhozzák a három pontot, akkor ismét egy ponttal a Liverpool elé kerülnek a tabellán, s már csak három forduló lesz hátra a bajnokságból. Jürgen Klopp együttese – amely 88 ponttal listavezető, ennyit pedig még sosem szerzett a Premier League 1992-es fennállása óta – csak akkor nyerheti meg a PL-t, ha a rivális valamelyik meccsén pontokat veszít, ugyanakkor a német szakember nem sok esélyt ad a vörös-ördögöknek.
„A manchesteri derbi egy olyan mérkőzés, amelyet nem befolyásolhatunk. És úgy tűnik, a Manchester United sincs abban a helyzetben…”

– szúrt oda.

A jelenleg 6. United számára is kulcsfontosságú lesz a mérkőzés, lévén mindössze három pont választja el a 3. Tottenhamtől, így még versenyben van a Bajnokok Ligája-indulást jelentő pozíciókért. Hétfőn este a Chelsea nem tudta kihasználni a közvetlen riválisai hétvégi botlását, 2-2-es döntetlent játszott a Burnleyvel.
A Crystal Palace-tól 3-2-es vereséget szenvedő Arsenal sem nyalogathatja sokáig sebeit, ugyanis szerdán a Wolwerhampton vendége lesz. (tv: DigiSport1 20.45). A Tottenham lapzártánk után játszott a Brighton együttesével.

A top 6 hátralévő meccsei

Liverpool: Huddersfield (20., otthon), Newcastle (13., idegenben), Wolverhampton (10., o.) Manchester City: Man. Utd (6., i.), Burnley (15., i.), Leicester (9., o.), Brighton (17., i.) Tottenham: Brighton (17., o.), West Ham (11., o.), Bournemouth (14., i.), Everton (7., o.) Chelsea: Man. Utd (6., i.), Watford (8., o.), Leicester (9., i.)
Arsenal: Wolverhampton (10., i.), Leicester (9., i.), Brighton (17., o.), Burnley (15., i.) Manchester United: Manchester City (2., o.), Chelsea (5., o.), Huddersfield (20., i.), Cardiff (18., o.)

Az élmezőny

1. Liverpool 35 79-20 88 pont 2. Manchester City 34 87-22 86 3. Tottenham 34 64-35 67 4. Chelsea 35 59-38 67 5. Arsenal 34 68-43 66 6. Manchester United 34 63-48 64

Frissítve: 2019.04.24. 11:52

Asztalitenisz-vb: két magyar jutott a 64 közé női egyesben

2019.04.23. 19:01

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
Egyesben csak Madarász Dóra és Pergel Szandra jutott be a legjobb hatvannégy közé a budapesti asztalitenisz-világbajnokságon.
Pergel (62. a világranglistán) a francia Pauline Chesslin (111.) ellen nyert 4-0-ra. Következő ellenfele a japán Kato Miju (18.). Madarász (70.) a görög Aikaterini Toliut (127.) búcsúztatta szintén 4-0-lal, rá a csapatban négyszeres Európa-bajnok holland színekben induló Li Jie vár a folytatásban. Póta Georgina, Bálint Bernadett, Hartbrich Leonie és Fehér Orsolya az első körben kiestek.
Nincsenek versenyben az egyéni küzdelmekben a magyar férfiak sem, mindannyiuk számára a nyitó forduló jelentette a végállomást: kiesett Szudi Ádám, Lakatos Tamás, Ecseki Nándor és Majoros Bence is. Utóbbi szoros csatában szenvedett 4-3-as vereséget, a döntő szettet 11-9-re nyerte meg cseh riválisa. Mindegyik hazai játékos előrébb rangsorolt ellenféltől kapott ki.
Párosban jobban szerepeltek a vendéglátók: a nők versenyében Póta a svéd Matilda Ekholmmal, Madarász pedig Pergellel bejutott a második fordulóba. A férfiaknál az Ecseki, Szudi duó is elérte a második kört.
A Szudi, Pergel vegyespáros két fordulót is sikerrel teljesített, a nyolc közé jutásért azonban óriási bravúrra lenne szükség: a szerda délelőtti programban a címvédő japán Josimura Maharu és Isikava Kaszumi vár a magyarokra.