Nyert és továbbjutott az U17-es csapat

2019.05.07. 19:35

Fotó: mlsz.hu
Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar U17-es labdarúgó-válogatott az írországi Európa-bajnokságon és mivel Portugália 2-1-re legyőzte Oroszországot, a záró forduló eredményeitől függetlenül bejutott a legjobb nyolc közé. Preisinger Sándor szövetségi edző csapata kedden Izland ellen nyert 2-1-re.
A magyar együttes az első perctől irányította a mérkőzést a szintén győzelemmel rajtoló északiakkal szemben és megérdemelten szerzett vezetést Molnár Rajmund góljával a 31. percben. A második felvonás elején váratlanul egyenlített Izland, a folytatásban nem volt jelentős különbség a csapatok között.
A 2-1-es győzelmet jelentő gólt Németh András szerezte egy kezezésért megítélt tizenegyesből a 90. percben. A magyarok ellenfele a záró körben Oroszország lesz. Az Eb-ről az első öt helyezett szerez részvételi jogot a perui világbajnokságon.
labdarúgás

Babos győzelemmel kezdett Franciaországban

2019.05.07. 14:16

Babos Tímea rossz kezdés után két szettben legyőzte a 16 éves francia Diane Parryt a 80 ezer dollár (23,1 millió forint) összdíjazású salakpályás tenisztorna első fordulójában, a franciaországi Cagnes-Sur-Merben.
Az első játszmában a magyar játékos (a világranglista 137. helyezettje) azonnal brékhátrányba került, majd újabb elbukott szervagémmel szabadkártyás ellenfele (487.) már 4:2-re vezetett. Babos azonban fordított, és a 6:4-re megnyert első szett után megőrizte a lendületét.
A második felvonásban elhúzott 2:0-ra, és hiába lett 2:2 az állás, ismét sorozatban négy gémet tudott megnyerni, így végül 1 óra 30 perc alatt riválisa fölé kerekedett.
Babos nyolcaddöntős ellenfele az első helyen kiemelt 28 éves orosz Vitalija Djacsenko (80.) vagy a 20 éves ausztrál Priscilla Hon (138.) lesz.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Babos Tímea-Diane Parry (francia) 6:4, 6:2

Fucsovics a második fordulóba jutott Madridban

2019.05.07. 14:11
Illusztráció
Fotó: SVEN HOPPE / AFP
Fucsovics Márton továbbjutott kedden a madridi salakpályás tenisztorna férfiversenyének első fordulójából, miután két szettben legyőzte a belga David Goffint.
Rosszul kezdődött a találkozó a világranglistán 36. helyezett Fucsovics számára. Goffin (23.) két brékkel 4:0-s előnyre tett szert, és két labdája volt az 5:0-t jelentő újabb brékhez. A 27 éves nyíregyházi játékos azonban összekapta magát, és sorozatban hat gémet nyerve 44 perc alatt szettelőnybe került.
A magas színvonalú második játszma gyors játékot, nagy küzdelmet és kiegyenlített csatát hozott, amelyet Fucsovics egy brékkel tudott lezárni. A mérkőzés 1 óra 41 percig tartott.
Fucsovics ellenfele a 2. fordulóban a 15. helyen kiemelt francia Gaël Monfils (18.) lesz, akivel eddig még nem mérkőzött meg.

Eredmény: férfiak, 6,5 millió euró (2 milliárd forint) összdíjazás:

1. forduló (a 32 közé jutásért): Fucsovics Márton-David Goffin (belga) 6:4, 7:5