kézilabda;

2019-05-23 21:56:00

Megfojtotta a Veszprém a Szegedet

A Telekom Veszprém házigazdaként 35-24-re legyőzte a címvédő MOL-Pick Szegedet a férfi kézilabda NB I döntőjének első, csütörtöki mérkőzésén.

Rendkívül kiegyenlítetten alakult az első 15 perc, ekkor 8-8 állt az eredményjelzőn. Ezután három góllal megléptek a bakonyiak, a Tisza-partiak viszont néggyel válaszoltak és magukhoz ragadták az előnyt, a félidőben 14-13-ra vezettek a vendégek.

A térfélcsere után 17-17-ig fej-fej mellett haladtak, majd a folytatásban a hazaiak Mikler Roland bravúros védéseire alapozva 14-2-es sorozatot produkáltak, s végül 11 gólos győzelmet arattak, így közel kerültek 26. bajnoki címükhöz.

A Veszprém legeredményesebb játékosa Dragan Gajic volt kilenc góllal, a túloldalon Joan Canellas nyolcszor volt eredményes. A két csapat a mostani idényben negyedszer találkozott egymással, a Veszprém három vereség után először győzött, a Szeged pedig első alkalommal kapott ki a bajnoki szezonban.

A visszavágót vasárnap 18 órától (tv: M4 Sport) rendezik Szegeden.