Németh Szilárd;Hadtörténeti Múzeum;székelyföldi terrorvád;

2019-07-03 13:47:02

Németh Szilárd díjazottakat méltatott, majd ránk csapta a telefont

A honvédelmi államtitkár gratulált a radikális szervezet bebörtönzött aktivistáinak, de erről lapunknak már nem akart beszélni.

Hárman kapták meg szerdán a Vasvári Pálról, a Rákóczi-szabadcsapat vezéréről elnevezett oklevelet a Hadtörténeti Múzeumban, az eseményen pedig Németh Szilárd honvédelmi államtitkár is beszédet mondott. Közülük két név a székelyföldi terrorvádból ismerős lehet: plakettet kapott ugyanis Hatvannégy Vármegye két kézdivásárhelyi aktivistája, Beke István és Szőcs Zoltán, akiket koholtnak tűnő vádak – terrorcselekmény előkészülete – alapján öt év börtönre ítéltek. 

 Felhívtuk fel telefonon Németh Szilárdot – tudni szerettük volna, hogy tényleg ők a díjazottak: a Népszava név hallatán a fideszes politikus megdöbbenten visszakérdezett, mint aki rosszul hall, majd azt mondta, hogy keressük a plakettet kiadó polgári egyesületet, és lecsapta a telefont. Az MTI tudósításából kiderült, hogy nem tévedtünk:  valóban a két székelyföldi fiatal kapta megosztva az elismerést. A nevükben a díjat az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke, Lomnici Zoltán vette át, aki hangsúlyozta, hogy ártatlanul ítélték el a két fiatalt, akik ma is kiállnak a magyarság ügyéért. 

 A harmadik díjazott Kovács Vilmos, a ezredes, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnoka. Róla az úzvölgyi konfliktus kapcsán hallhattunk a napokban: a Magyar Nemzet írta meg, hogy Kovács részt vett az úzvölgyi katonatemető állapotának rendezéséről szóló bukaresti tárgyalásokon, és a temetőben nemrég felállított betonkeresztek alatti terület feltárását javasolta. A növekvő diplomáciai feszültséget jól mutatja, hogy a megbeszélések után a román védelmi tárca ferdítéssel, félretájékoztatással gyanúsította meg a magyar ezredest. 

Az államközi konfliktust vélhetően a mostani díjátadó sem enyhíti majd, tekintettel arra a történelmi tényre, hogy

Az indulatok gerjesztésében persze a román kormánypártok sem maradnak adósak, hiszen nemrég derült ki, hogy két szenátoruk helyi ünneppé, a „trianoni szerződés napjává” nyilvánítatná június 4-ét.