labdarúgás;

2019-08-01 21:54:53

Teljes kudarc a csütörtök a magyar futballcsapatoknak

Mindhárom Európa-ligás selejtezőt játszó csapat kiesett.

Mindhárom magyar csapat kiesett a labdarúgó Európa-liga második selejtezőkörének csütörtöki visszavágói után. A debreceniek búcsúja várható volt a sokkal esélyesebb Torino ellen. A hajdúságiak az első meccsen idegenben 3-0-ra kikaptak, sok izgalom a visszavágóra sem maradt: az olasz együttes 4-1-re nyert, és a papírformát igazolva, magabiztosan jutott tovább.

Viharos körülmények között búcsúzott a Honvéd, amely a hazai 0-0 után érkezett Craiovába. A rendes játékidőben itt is gól nélküli döntetlen volt az eredmény, ezért hosszabbítás következett. Akkor aztán elszabadultak az indulatok.

A 120. percben hanggránát találta el Arnold Huntert, a Craiova-Honvéd Európa-liga-selejtező észak-ír játékvezetőjét. A végig feszült hangulatú találkozón - amely előtt egy nappal már volt egy összecsapás a hazai és vendégszurkolók között, amikor tizenöt hazai szimpatizáns támadott és dobált meg tizenöt kispestit - a magyar kapunál ugrottak egymásnak a játékosok, ekkor repült be a hanggránát, amely a rendet tenni akaró bíró közvetlen közelében robbant fel.

Huntert több mint negyed óráig ápolták, a mentőautó is begurult a pályára, de szerencsére a játékvezető a gondos kezelés után talpra állt, nem kellett kórházba vinni.

Ezután a meccset közvetítő Duna World információi szerint a találkozó UEFA ellenőre a videófelvételek megtekintését követően döntött a mérkőzés további sorsáról. Több mint fél órányi játékmegszakítás után Huntert a negyedik bíró, Jamie Robinson váltotta. Negyven percig állt a játék, biztos, hogy a Craiova nagyon komoly büntetést kap az európai szövetségtől a történtek után.

A román csapat a balhé után büntetőkkel 3-1-gyel jutott tovább.

A legkínosabb az állami milliárdokból életben tartott Fehérvár FC szereplése, amely egy soványka, 1-0-ás otthoni győzelem után hosszabításban 2-0-ra kikapott Lichtensteinben a svájci másodosztályban játszó FC Vaduztól. Így a Vaduz készülhet az Eintracht Frankfurt ellen. A fehérváriaknak marad a Kaposvár elleni bajnoki...