Babos Tímea "kigyűrte" a győzelmet, főtáblás a US Openen

2019.08.24. 08:44
Képünk egy korábbi mérkőzés alkalmával készült
Fotó: GLYN KIRK / AFP
Következő ellenfelével eddig mindig meggyűlt a baja. Fucsovics is a főtáblán.
A világranglista 112. helyén álló játékos előbb a japán Nara Kurumit, majd a spanyol Lara Arruabarrena Vecinót, végül pénteken az amerikai Varvara Lepchenkót győzte le - írja az MTI. Az első szettben 1:1 után Babos elveszítette a szervajátékát, de ezt követően rögtön vissza is nyerte, majd a rövidítésben jobbnak bizonyult ellenfelénél, így 69 perc alatt játszmaelőnybe került. Az 55 perces második felvonásban az üzbegisztáni születésű, ukrán származású Lepchenko kétszer, Babos viszont háromszor nyerte el riválisa adogatójátékát, és a magyar teniszező a második meccslabdájának értékesítésével biztosította, hogy nyolcadik alkalommal is főtáblás lesz a New York-i Grand Slam-tornán. Babosnak háromszor volt kettős hibája a mérkőzésen, viszont hét ászt szervált. A két játékos ötödször találkozott egymással, és mind az ötször a magyar teniszező győzött.
"Nagyon nehéz mérkőzés volt, és izgultam is. Most más volt a helyzet, mint a második fordulóban: én voltam az, aki korábban nem kapott ki az aktuális ellenfelétől"

- nyilatkozta saját honlapján Babos. A jelenlegi legjobb magyar női teniszező úgy fogalmazott, ellenfele némileg meglepte, mert taktikát változtatott a korábbi meccseikhez képest, de nagyon örül, hogy valahogy "kigyűrte, kiküzdötte" a győzelmet. Babos ellenfele a főtábla első fordulójában a 28. helyen kiemelt spanyol Carla Suárez Navarro lesz, aki pályafutása legjobbjaként 2016 februárjában hatodik volt a világranglistán. Eddig két WTA- és hat ITF-versenyt nyert, az US Openen 2013-ban és 2018-ban negyeddöntős volt. A két játékos eddig négyszer találkozott, és mind a négyszer Suárez Navarro nyert.    Stollár Fanny hétfőn, Bondár Anna pedig kedden búcsúzott a selejtezőben a US Openen, amelynek főtábláján magyarként egyedül Fucsovics Márton indul alanyi jogon.
Frissítve: 2019.08.24. 09:45

Női röplabda: győzelemmel kezdett a magyar válogatott az Eb-n

2019.08.23. 22:06

Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI
A hazaiak legeredményesebb játékosa Németh Anett volt 14 ponttal.
A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra legyőzte Észtországot a budapesti társrendezésű Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, a Papp László Sportarénában pénteken. A belga Jan De Brandt szövetségi kapitány csapata végig magabiztos teljesítményt nyújtott az Eb-újonc észtekkel szemben, és a játék minden elemében felülmúlta riválisát. A hazaiak legeredményesebb játékosa Németh Anett volt 14 ponttal. A magyar válogatott szombaton 20 óra 30 perctől Románia ellen lép pályára, majd sorrendben Azerbajdzsánnal, Horvátországgal és Hollandiával találkozik a C csoportban, amelynek első négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe.

Kétszázezres büntetést szabott ki a dorogi botrány miatt az MLSZ

2019.08.23. 15:30

Fotó: Shutterstock
A találkozón a dorogi szurkolók mintegy száz tagú csoportja a mérkőzés alatt többször antiszemita rigmusokkal provokálta az MTK drukkereit.
Jelképes büntetést kapott a labdarúgó NB II-ben szereplő Dorog csapata, amiért szurkolóinak egy csoportja antiszemita rigmusokkal provokálta az MTK játékosait és drukkereit. A Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) fegyelmi (kegyelmi) bizottsága 200 ezer forint befizetésére kötelezte a dorogi klubot. Az európai szövetség (UEFA) szektorbezárásokkal, minimum ötezer (1,6 millió forint) eurós büntetéssel szankcionálja a rasszista bekiabálásokat. Az MLSZ azt hirdeti ugyan, hogy zéró tolerancia van érvényben rasszizmussal, antiszemitizmussal szemben, a gyakorlatban viszont nem tiltja el a rigmusokat meg sem halló játékvezetőt, és a jelképes összegű büntetésen kívül mással nem szankcionálja a gyalázatos dorogi történéseket.  Csányi Sándor nem csupán az MLSZ elnöke, hanem a rasszizmussal szemben nem csupán hangzatos szólamokat hangoztató UEFA alelnöke is.