labdarúgás;Fradi;Európa-liga;

2019-09-19 23:26:28

Hősiesen kiharcolta a Ferencváros a döntetlent

Az FTC 1-1-es döntetlent ért el az esélyesebb Espanyol otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Mindkét együttes régen szerepelt már európai kupasorozat főtábláján: a ferencvárosiak 2004-ben játszottak az Európa-liga elődjében, az UEFA-kupában a csoportkörben, az Espanyol tizenkét éve nem lépett pályára európai kupameccsen. Így a ferencvárosiak voltak az elsők, akik ellen a második számú barcelonai csapat a tíz éve átadott arénájában, a 40 500 néző befogadására alkalmas Estadi Cornella-El Prat stadionban El-meccsen lépett pályára, nagyjából félház előtt.

Szerhij Rebrov, a ferencvárosiak vezetőedzője a találkozó előtt arról beszélt, hogy okos játékot vár csapatától. David Gallego, az Espanyol szakvezetője annyit mondott, hogy csapata jó hangulatban várja a találkozót, köszönhetően a bajnokságban a hétvégén megszerzett első győzelemnek (idegenben 2-1 az Eibar ellen). A szakember a fél csapatot - egész pontosan öt játékost - a kispadra ültette az Eibar legyőzői közül. Rebrov három embert hagyott ki a Pakson 4-0-ra győztes együtteséből.

Az első helyzetek a magyar bajnok előtt adódtak, előbb Zubkov lövését ütötte ki Diego Lopez a bal sarok elől, majd Isael kísérlete kerülte el kevéssel a hazai kaput. A 10. percben vezetést szerzett az FTC: Isael futott el a jobb szélen, laposan kapu elé lőtt labdája a becsúszva menteni akaró Javi Lopez lábáról a saját kapujába pattant (0-1). Dibusznak a 17. percben volt először dolga, a kínai Vu Lei lövését tolta az alapvonalon túlra.

A folytatásban a hazaiaknál volt többet a labda, de veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani, a ferencvárosiak fegyelmezett, szervezett játékkal megérdemelten vezetett az első félidő után.

A második felvonás ferencvárosi helyzettel kezdődött, Isael beadása után Dvali fejesét bravúros mozdulattal védte Diego Lopez. A 49. percben megint Isael volt a főszereplő, 30 méterről, az oldalvonaltól kapura csavart egy szabadrúgást, a labda Diego Lopez fölött elcsavarodva a kapufára pattant. A hazai szurkolók egyre elégedetlenebbül figyelték a pályán zajló eseményeket, az Espanyol fokozta a tempót, beszorult az FTC, amelynek játékosai nem tudták megtartani a labdát.

A 60. percben egyenlítettek a házigazdák: az Espanyol szöglete után Miha Blazic maradt lent a földön az ötösön belül, a játékvezető nem állította meg a játékot. A kivágott labdát a hazaiak visszaemelték a kapu elé, Matias Ezequiel Vargas közeli fejesébe Dibusz beleért, ám a labda a kapufára pattant, a hazai játékos pedig közelről a hálóba továbbított (1-1).

Az Espanyol beszorította az FTC-t, egyre több volt a hiba a vendégek játékában, a 70. percben Ihor Haratin jobb oldalról középre passzolt, pont Vu Leihez, de a hazai játékos lövése elkerülte a bal sarkot. Rendkívül izgalmasan alakult az utolsó negyed óra, előbb Oleksandr Zubkov lépett ki a lesre játszó védők között, ám Diego Lopez mentett előle, majd a másik oldalon Esteban Felix Granero kapáslövése csattant a felső kapufán.

Az utolsó percekben némileg enyhült a hazai nyomás, a ferencvárosiak ügyesen tartották meg a labdát és szabadrúgásokat harcoltak ki a felezővonal környékén. Az első játékrészben a magyarok, a másodikban a hazaiak játszottak jobban, értékes döntetlent ért el az FTC.