Tarlós István;bírság;

2019-09-29 21:56:28

Tarlós Istvánra hivatkozott egy autós a bíróságon, elbukta a pert

Nem sokat ér, ha valaki a főpolgármester iránymutatását követve megy neki az önkormányzatok közterület-felügyeleteinek.

Nem érdemes Tarlós István főpolgármester biztatására hallgatnia az autósoknak, mert a végén nagyon pórul járnak – írja a 24.hu. A portál egy, a birtokában került bírósági ítélet alapján kiemeli: Tarlós szava nem jogforrás, így az igazságszolgáltatás fórumain nem sokat ér, ha bárki az ő iránymutatását követve megy neki az önkormányzatok közterület-felügyeleteinek.

Tarlós még 2017 tavaszán buzdította az autósokat arra, hogy ne fizessék be az önkormányzatok kamerafelvételei alapján kiszabott büntetéseket. A főpolgármester azt követően hirdetett engedetlenségi mozgalmat, hogy az óbudai Szépvölgyi út kereszteződésében elhelyezett kamera felvételei alapján sok száz autóshoz hasonlóan a feleségét is 50 ezer forintra büntették. A büntetést ugyan befizették, de a III. kerületi önkormányzat Tarlós hadjárata miatt eltávolította az ominózus útkereszteződésből a kamerát. Pintér Sándor belügyminiszter is a főpolgármester pártjára állt, és egy körlevélben arra figyelmeztetett, hogy a közterület-felügyeletek kamerák alapján nem róhatnak ki büntetéseket. Pintér ajánlása szerint a közterület-felügyeleteknek a képfelvételekkel a rendőrségnél kell eljárást kezdeményezniük.

A 24.hu hangsúlyozza: a főpolgármester által indított sajtóháború ténylegesen azzal a következménnyel járt, hogy a közterület-felügyeleteknél jelentősen megszaporodott a bírságmegtagadások száma. A Szentendrén történt esetben bírósági ítélet is született az ügyben, amely azonban azt mondta ki, hogy

Sőt, a Szentendrei Járásbíróság azt is kimondta, hogy

A döntés indoklása szerint az autós, aki egy behajtani tilos táblát hagyott figyelmen kívül, és a manőverről kamerafelvétel is készült, Tarlós nyilatkozata alapján vitatta a kiszabott 30 forintos büntetés jogosságát. A bíróság szerint azonban a közterület-felügyeleteknek a törvény biztosítja az ellenőrzési és bírságolási jogkört, és kifejezetten lehetővé teszi, hogy az elkövető távollétében helyszíni bírságot szabjon ki. Az elvesztett per az autós számára további 10 ezer forintos kiadást okozott.