atlétika;

2019-10-01 18:41:13

Halász Bence döntős kalapácsvetésben

Bejutott a döntőbe Halász Bence a férfi kalapácsvetők versenyében a dohai atlétikai világbajnokságon. A 22 éves sportoló a selejtező első körében 76,90 méteres eredményt ért el, és mivel a kvalifikációs szint 76,50 m volt, Halász már pakolhatott is, nem kellett többet dobnia, készülhet a szerda esti (20.40, tv: DunaWorld) fináléra.

"Kicsit megleptem magam, hogy elsőre sikerült, mivel szerintem elég magas volt a selejtezőszint" - nyilatkozott Halász. -"Ugyanakkor tudtam, hogy oda kell tenni magam, mert az első csoportban sokan dobtak 76 métert."

A magyar sportoló idei legjobb eredménye 78,54 méter volt, ezzel ötödik a vb mezőnyében, de a versenyző úgy véli, a fináléban nem elérhetetlen számára a dobogó sem. Hangsúlyozta, ezt nem célként tűzte maga elé, de odaérhet az első három helyre, ha ki tudja hozni magából a maximumot.

A selejtezőszintet heten tudták teljesíteni, a tizenkettes döntőbe így bejutott öt olyan atléta is, aki a legkisebb különbséggel maradt el a 76,50 métertől. A tizenkettedik hely eléréséhez 76,22-es eredményre volt szükség.

A másik magyar induló, az olimpiai bajnok Pars Krisztián nem jutott be a döntőbe, 73,05 méterrel huszonkettedik lett.

"A döntő nem lett volna realitás - jelentette ki Németh Zsolt, Pars edzője. - Meg kellett próbálni, mert az elmúlt években 72,50-nel is be lehetett jutni. A következő fontos dátum nála október 7., amikor megműtik. Ebből a szereplésből pedig erőt kell meríteni, egy jó felkészüléssel még jó eredményekre lesz képes."