Giro d'Italia;

2019-10-24 19:56:26

Sagan is indul a Giro d'Italián

Csütörtökön Milánóban egy ünnepélyes esemény keretében mutatták be a 2020-as Giro d'Italia teljes útvonalát.

Az már korábban ismert volt, hogy a viadal „nagy rajtja”, a Grande Partenza Magyarországon lesz, ahol az első három szakaszt rendezik május 9. és 11. között, majd Olaszországban folytatja útját a mezőny.

A szakaszok ismertetésénél ott volt a tavalyi győztes, az ecuadori Richard Carapaz és a háromszoros országúti világbajnok Peter Sagan is, aki jövőre először indul az olasz körversenyen.

„Olaszország különleges helyet foglal el a szívemben – fogalmazott a szlovák kerekes, aki korábban hétszer nyerte meg a Tour de France zöld trikóját. – Itt nyertem az első világbajnokságomat 2008-ban (hegyikerékpárban – szerk.) és egy olasz csapatban töltöttem profi pályafutásom kezdeti éveit. Nem hiszem, hogy van olyan kerékpáros, aki nem álmodik a Giro-indulásról, hiszen a világ egyik legszebb és legkeményebb versenye. Nehéz lesz, de nagyon várom, mivel a budapesti rajt és a három, Szlovákiához közeli, magyarországi szakasz révén rengeteg szurkolóm lehet ott az utak mellett” – fogalmazott a 29 éves klasszis.

Az ideihez hasonlóan jövőre is három időfutamot rendeznek az olasz körversenyen, közte a Milánóban záródó utolsó szakaszt. Hat etap zárul hegyi befutóval az 3579,8 kilométer össztávú 103. Giro d'Italián, amelyen tíz 200 kilométeres vagy annál hosszabb szakasz lesz.

A nyitószakasz, a 8,6 kilométeres budapesti időfutam után – amelynek apropóján rövid imázsfilmet is vetítettek a magyar fővárosról – Budapest-Győr és Székesfehérvár-Nagykanizsa szakaszokat rendeznek. Magyarországot korábban még egyik nagy háromhetes verseny sem érintette, a Giro 1909 óta íródó történetében eddig 13 alkalommal rajtolt a viadal Olaszországon kívül.