futball;FTC;

2019-12-12 20:08:20

Mindent megpróbált az FTC, de nem sikerült a továbbjutás

Győznie kellett volna az FTC-nek a Ludogorec otthonában a labdarúgó Európa-liga csoportkörének záró fordulójában. A magyar bajnok méltó ellenfele volt esélyesebb ellenfelének, az első félidőben nem kapott meg egy tizenegyest, viszont több ziccert is kihagyott, a vége 1-1 lett.

96. perc

Vége a mérkőzésnek. Az FTC mindent megpróbált, óriásit küzdött és úgy búcsúzik az Európa-ligától, hogy a csoportkörben egyetlen idegenbeli mérkőzésén sem szenvedett vereséget.

95. perc GÓL 1:1

Egyenlített az FTC: Skvarka beívelt labdáját Szihnyevics csúsztatta fejjel a hálóba 1-1.

93. perc

Isael lőtt 17 méterről a kapu fölé.

91. perc

Csere a hazaiaknál: Keserü helyett Ikoko állt be.

90. perc

Gyors ellentámadás végén Marcelino átemelte a labdát Dibusz fölött, de Blazic a gólvonal előtt mentett. A negyedik játékvezető négy perc hosszabbítást jelzett.

89. perc

Nguen 14 méterről lőtt, Iljev megfogta a labdát.

87. perc

Húzzák az időt a hazaiak, nagyon lassan végeznek el szabadrúgást, bedobást. A ferencvárosiaknak két gólt kellene szerezniük az óriási bravúrhoz, a továbbjutáshoz.

84. perc

Cserék mindkét oldalon: a hazaiaknál Djakov lépett pályára Wanderson helyett, a ferencvárosiaknál Haratint Ihnatenko, Bolit pedig Szihynevics váltotta.

81. perc

Isael 25 méterről lőtt, a labda kipattant Iljevről, Boli próbálta elérni a labdát, de ütközött a kapussal, a játékvezető pedig - jogosan - kifelé ítélt szabadrúgást, mert a ferencvárosi játékos lesen volt a lövés pillanatában.

79. perc

Cserélt az FTC is, Sigért Skvarka váltotta

77. perc

Cserélnek a hazaiak, gólszerző Lukoki helyett Csibota lép pályára.

75. perc

Nguen remek cselekkel jutott el az alapvonalig a tizenhatoson belül, visszagurított, de mielőtt Sigér lőhetett volna, elrúgták előle a labdát.

73. perc

Isael ívelt be szabadrúgást a tizenhatoson belülre, Haratin 10 méterről fejelt, de Iljev magabiztosan megfogta a labdát.

71. perc

Botka lépett oda Negyalkovnak, a ferencvárosi játékosnak már van sárga lapja, a játékvezető figyelmeztette, hogy a következő szabálytalanságnál leküldi a pályáról.

68. perc

Nguen lapos beadása után Isael 5 méterről, senkitől sem zavartatva a jobb sarok mellé küldte a labdát.

66. perc

Botka rúgta meg a cselezgető Lukokit, ezért sárga lapot kapott.

64. perc

Zubkov emelte be a labdát a védők mögé, de Boli egy hajszállal lemaradt az indításról, pedig, ha eléri, a kapussal állt volna szemben.

59. perc

Boli tört volna kapura, de Terzsijev buktatta, a hazai játékos sárga lapot kapott.

54. perc

Botka próbálta beadni az alapvonal közeléből a jobb oldalról, de rosszul találta el a labdát, ami a kapu fölé szállt.

50. perc

Negyalkov keresztbe lőtt labdáját az utolsó pillanatban sikerült kifejelni szögletre az ötös sarkánál felugró Marcelino elől.

47. perc

Bolit látta szabálytalannak a játékvezető a bolgár tizenhatoson belül, a ferencvárosi szurkolók előtt. A vendégdrukkerek "UEFA-maffia, UEFA-maffia!" rigmussal fejezték nemtetszésüket.

46. perc

Elkezdődött a második félidő, egyik edző sem cserélt a szünetben.

45+1 perc

Vége az első félidőnek, a ferencvárosiak voltak kezdeményezőbbek, de a Ludogorec vezet, mert kihasználta egyetlen komoly helyzetét.

45. perc

Egy perc hosszabbítást jelzett a negyedik játékvezető.

41. perc

Nguent buktatták 18 méterre a kaputól, a szabadrúgást Isael végezte el, lövése azonban elkerülte a bal sarkot.

39. perc

Jobboldali beívelés után Wanderson az ötös sarkáról fejelt, Dibusz megfogta a labdát.

37. perc

Kimaradt az eddigi legnagyobb magyar helyzet! Isael szöglete után Frimpong elé pattant, ő azonban kapásból, 5 méterről a kapufát találta el.

33. perc

Isael emelte be a labdát a védők mögé, Nguen hat méterről, kapásból szeretett volna lőni, de nem érte el az indítást.

30. perc

A második negyed órában aktívabbak lettek a hazaiak, akik a mérkőzés egyetlen igazi helyzetéből megszerezték a vezetést. Hiába rúgott sokkal több szögletet az FTC (6-2), gólt csak a vendéglátók szereztek.

27. perc

Frimpong ütötte meg könyökével Keserűt, amikor felugrott fejelni a labdáért. A ferencvárosi játékos kapta a találkozó első sárga lapját. Összesen már a harmadikat a sorozatban, ezért ferencvárosi továbbjutás esetén nem játszhatna az első tavaszi mérkőzésen.

24. perc GÓL 1:0

Első igazi helyzetéből gólt szerzett a Ludogorec: Keserű ugratta ki Lukokit, ő pedig a kivetődő Dibusz fölött 10 méterről a hálóba emelt. 1-0.

21. perc

Nguen keresztbe ívelt labdáját Isael próbálta a kapu elé emelni, ám a tizenhatoson belül a labda Cicinho kezéről az alapvonalon túlra pattant, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest és nem is nézte vissza az esetet, mivel az El csoportkörében nincs videóbíró.

19. perc

Isael szöglete után Iljev kiejtette a labdát, de nem volt vendégjátékos a közelben.

17. perc

Letámadtak a bolgárok, labdát is szereztek, Wanderson 16 méterről lőtt, a labda pattant egyet a talajon, de Dibusz ennek ellenére magabiztosan védett.

15. perc

Az első negyed órában a ferencvárosiaknál volt többet a labda, de mindkét csapat nagyon vigyáz arra, hogy ne hibázzon, igazán veszélyes gólhelyzet még nem alakult ki egyik kapu előtt sem.

11. perc

Isael ütötte meg könyökkel ellenfelét, a kaputól 28 méterre megítélt szabadrúgás nem jelentett komoly veszélyt, Dibusz megfogta Keserü lövését.

8. perc

Egy percen belül két szögletet végzett el az eddig aktívabb magyar bajnok, de egyikből sem alakult ki veszélyes helyzet.

3. perc

Zubkov szerzett labdát a bolgár térfél közepén, kapu felé tört, 17 méteres lapos lövését azonban könnyedén megfogta a hazaiak kapusa.

1. perc

A szlovén Matej Jug játékvezető sípjelére az FTC kezdte a mérkőzést. A 10 500 néző befogadására alkalmas stadionban körülbelül hatezren foglaltak helyet a lelátón, köztük körülbelül ezer ferencvárosi drukker.

0. perc

A ferencvárosiak a csoportkör előtt a 48 csapat közül a 48. helyen álltak az UEFA klubrangsorában, ezért már az is nagy eredmény, hogy az utolsó forduló előtt versenyben vannak a továbbjutásért. Magyar csapat még sosem jutott tovább csoportkörből.

Mindkét szakvezető kijelölte kezdő tizenegyét: az alábbi összeállításokban lépnek pályára a csapatok:

LUDOGOREC: Ilijev – Cicinho, Terziev, Grigore, Nedjalkov – Anicet, Badji – Lukoki, Marcelinho, Wanderson – Keserü.

FERENCVÁROS: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Heister – Sigér, Haratin – Zubkov, Isael, Nguen – Boli.