Bundesliga;labdarúgás;

2019-12-22 16:54:57

Gulácsiék őszi bajnokok

A magyar válogatottakat, Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató RB Leipzig zárta az első helyen az őszi szezont a német labdarúgó-bajnokságban. A mindössze tíz éves klub története során első alkalommal szerezte meg az őszi bajnoki címet.

A lipcseiek az Augsburg elleni hazai bajnokin az első félidőben három nagy helyzetet is kihagytak - és szereztek egy gólt, amit kezezés előzött meg, ezért a videóbíró jelzése alapján a játékvezető érvénytelenítette a találatot -, a második játékrészben azonban háromszor is bevették ellenfelük kapuját és 3-1-re nyertek.

Az RB Leipzig a Bajnokok Ligájában első alkalommal jutott be a nyolcaddöntőbe és versenyben van még a Német Kupában is.

Hiába szerzett gólt Szalai Ádám a Mainz csapatában a 32. percben, a videóbíró szerint a magyar játékost helyzetbe hozó svéd Robin Quaison lesen volt, amikor megkapta a labdát. Ráadásul a Leverkusen a 93. percben a győztes gólt is megszerezte a mainziak vendégeként (0-1). A Freiburg Sallai Roland nélkül - a magyar játékost nem is nevezték a meccsre - 2-2-es döntetlent ért el a Schalke04 otthonában. A vendégek mindkét góljukat tizenegyesből szerezték.