tenisz;Australian Open;Fucsovics Márton;

2020-01-20 09:00:27

Fucsovics bravúrosan kezdte az Australian Opent

A 13. helyen kiemelt Denis Shapovalovot négy szettben legyőzve a magyar teniszező bejutott a legjobb 64 közé a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában.

Fucsovics Márton a papírformát borítva négy szettben legyőzte hétfőn a 13. kiemelt kanadai Denis Shapovalovot a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 64 közé.

„Örülök, hogy győzelemmel tértem vissza az Australian Openre és pláne egy ilyennel! Karrierem egyik legnagyobb győzelmével... – írta Facebook-oldalán Fucsovics. – Négy szettben vertem Shapovalovot, aki a jövő nagy sztárja lesz. Nagyon jól játszottam ma. Igyekszem fenntartani ezt a jó formát. Köszönöm a szurkolást mindenkinek, aki ott volt a Margaret Court Arénában és a tv előtt! Szerdán második kör” – tette hozzá a magyar játékos, akire a következő körben a tavalyi U21-es világbajnokság 18 éves olasz győztese, Jannik Sinner (82.) vár.

A nőknél a fiatalság és a rutin küzdelméből – a tavalyi wimbledoni torna első köréhez hasonlóan – ezúttal is előbbi került ki győztesen: a mindössze 15 éves amerikai Cori Gauff két szettben múlta felül 39 éves honfitársát, Venus Williamst. A harmadik kiemelt japán Naomi Oszaka a cseh Marie Bouzkova ellen lépett pályára Melbourne-ben és az első játszmát könnyedén nyerte, a másodikban pedig gyorsan kilábalt egy kisebb hullámvölgyből és 2:4 után sorozatban négy játékot begyűjtve győzött. A 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams ellenállhatatlan játékkal 59 perc alatt intézte el az orosz Anasztaszja Potapovát.

A férfiaknál a 20-szoros GS-bajnok Federer talán még Williamsnél is könnyebb meccset játszott hétfőn. Az amerikai Steve Johnson kevés ellenállást tanúsított, így a svájci klasszisnak kevesebb mint másfél órára volt szüksége a továbbjutást jelentő három játszma megnyeréséhez.

A hétfői versenynapon esőzés miatt a tervezettnél kevesebb mérkőzést tudtak megrendezni, illetve befejezni.