tenisz;Babos Tímea;

2020-03-02 16:11:23

Babos kikapott a lyoni tenisztorna nyitókörében

A magyar teniszező idén még nem nyert főtáblás meccset.

Babos Tímea a nyitófordulóban búcsúzott a 252 ezer dollár (76,4 millió forint) összdíjazású lyoni keménypályás női tenisztornán. A világranglistán 99. játékos hétfőn a selejtezőből indult román Irina Barával csapott össze, aki a 168. helyen áll. Első találkozójukon a soproni teniszező hamar brékhátrányba került, és 24 éves riválisának labdája volt az 5:2-höz is, de 4:3-ra módosult az állás. Ezután Bara egymás után két gémet nyert, ezzel szettelőnybe került.

A folytatásban a 26 éves Babos - részben két kettős hiba miatt - 3:4-nél elvesztette az adogatását, ám a román játékos nem tudta kiszerválni a mérkőzést. Így jutottak el a rövidítésig, amelyben egyértelműen a magyar volt a jobb, és 1 óra 35 perc elteltével jöhetett az utolsó felvonás.

Ebben 1:1 után Bara került brékelőnybe (1:3), majd 2:3-nál a magyar játékos ápolást kért a csípőjére. Ezt követően igyekezett gyorsan lezárni a labdameneteket, amelyek végén fájdalmas arccal próbálgatta a hátát-derekát. Az ellenfél pedig őrizte előnyét, majd 5:4-es vezetésénél kiszerválta a mérkőzést, amely 2 óra 43 percig tartott.

Így tovább várat magára Babos első idei főtáblás győzelme. Az év elején Sencsenben a selejtezőben búcsúzott, Adelaide-ben szerencsés vesztesként főtáblára került, de ott rögtön kikapott, az Australian Openen az első fordulóban kiesett, Szentpéterváron a kvalifikációban fejezte be szereplését, míg Dohában nem tudott élni azzal, hogy szerencsés vesztesként főtáblás lett.