labdarúgás;

2020-08-19 18:18:59

Simán továbbjutott a Fradi a svéd bajnok ellen

Jövő kedden idegenben a skót Celtic lesz az FTC ellenfele.

A koronavírus-járvány miatt a találkozót zárt kapuk mögött rendezték, a helyszínről sorsolás döntött, a találkozóra Budapesten, a Groupama Arénában került sor.

A két csapat az alábbi összeállításban lépett pályára:

FTC: Dibusz – Botka, Kovacevic, Blazic, Civic – Haratin, Somália – Uzuni, Isael, Nguen – Boli.

DJURGARDEN: Bratveit – Une-Larsson, Nyholm, Berg – Witry, Ulvestad, Kalström, Augustinsson – Banda, Kujovic, Edwards.

A mérkőzést a svájci Fedayi San vezette, akinek ez volt pályafutása negyedik Bajnokok Ligája-selejtezője.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

4. perc: Mindkét csapat nagyon óvatosan kezdett, eddig még a tizenhatosig sem jutottak el egyik oldalon sem.

8. perc: A felezővonalig szabadon passzolgathatnak a ferencvárosiak, de annyira zárt a svédek védekezése, hogy a vendégtérfél közepén eddig nem jutottak túl a hazaiak.

9. perc: Haratin 28 méterről próbálkozott lövéssel, de Bratveit magabiztosan megfogta a labdát.

13. perc: Haratint kellett ápolni, miután összecsapott Bandával, de folytatni tudta a játékot. A svéd együttes játékosát is ápolták, de ő is vissza tudott térni a pályára.

17. perc: Banda jelezte a svéd kispadnak, hogy nem tudja folytatni a játékot, cserét kér.

18. perc: Bandát hordágyon vitték le a pályáról, Holmberg állt be helyette.

21. perc: Nguen két védőt is kicselezett, de mielőtt lőhetett volna húsz méterre a kaputól, elvették tőle a labdát.

25. perc: Igazi gólhelyzet nélkül telt el az első félidőnek több mint a fele.

29. perc: A Djurgarden végezte el a mérkőzés első szögletét. Augustinsson beadása után Dibusz ütötte el a labdát.

31. perc: Isael csavart be szabadrúgást a kapu elé, senki sem ért bele a labdába, ami a jobb sarok felé tartott, de Bratveit vetődve mentett. Eddig ez volt a legnagyobb gólhelyzet a mérkőzésen.

33. perc: GÓL! Nguen szerzett labdát a svéd térfélen, majd 25 méterről, laposan a jobb sarokba lőtte. 1-0.

36. perc: Augustinsson futott el a bal oldalon, keresztbe lőtt labdáját Witry 10 méterről a kapu fölé bombázta.

39. perc: Civic beadása után ide-oda pattogott a labda a tizenhatoson belül, de végül mentettek a védők.

43. perc: Az elmúlt percekben a ferencvárosi térfélen zajlott a küzdelem, de a vendégek nem tudtak a kapu közelébe kerülni.

44. perc: Botka becsúszva rúgta ki az alapvonalon túlra a labdát Augustinsson elől. A bal oldalról Witry csavarta be a labdát, amely úgy került az alapvonalon túlra, hogy a kapu előtt senki sem ért bele.

45. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

45+2. perc: Vége az első félidőnek, kiegyenlített mérkőzésen egy jól eltalált lövésnek köszönhetően vezet a Ferencváros.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A vendégeknél Kujovic helyett Chilufya folytatja a játékot.

47. perc: Blazic kapott sárga lapot a Chilufya ellen elkövetett szabálytalanságért. Augustinsson végezte el a szabadrúgást 20 méterre a kaputól, de lövése elakadt a sorfalban.

51. perc: Ulvestad 21 méterről lőtt, de Dibusz megfogta a kapu közepe felé tartó labdát.

53. perc: Uzuni tört be a tizenhatoson belülre, de az ötös sarkáról a kapus kezébe emelte a labdát.

55. perc: Witry 18 méterről lőtt, Dibusz nem ért hozzá a jobb sarkot elkerülő labdához, de a játékvezető szögletet ítélt. Witry beadása után a hazai védők kifejelték a labdát.

59. perc: Többet birtokolják a vendégek a labdát, de a ferencvárosi védelem egyelőre jól bírja a nyomást.

61. perc: Augustinsson lövése után Chilufyáról a kapu mellé pattant a labda.

62. perc: GÓL! Nguen lépett ki a védők közül és 13 méterről a bal sarokba helyezte a labdát. 2-0.

63. perc: Cserélt a Ferencváros: Nguen helyett Skvarka lépett pályára.

65. perc: Holmberg letalpalta Kovacevicet, amiért sárga lapot kapott.

66. perc: Kovacevic tartott rá Holmberg lábára, a ferencvárosi játékos is sárga lapot kapott.

71. perc: Berg rúgta meg Somáliát, ő sem úszta meg sárga lap nélkül.

72. perc: Skvarka támadta Bratveitet, a svéd kapu az alapvonalon túlra emelte a labdát. Először végzett el szögletet a hazai együttes, de nem alakult ki ebből veszélyes helyzet.

74. perc: Somália és Skvarka vitték rá a labdát egy védőre, de utóbbi lövése a svédek hátvédjéről az alapvonalon túlra pattant.

75. perc: Edwards helyett Radetinac állt be.

76. perc: Isaelt Laidouni váltotta.

79. perc: Laidouni játszotta be a védők mögé a labdát, Uzuni az ötös sarkáról Bratveitet találta el.

82. perc: Civic rúgta el a ferencvárosi kapu elől az oldalról belőtt labdát.

84. perc: Uzuni helyett Varga Roland lépett pályára.

85. perc: Boli lépett ki két védő között, majd 18 méterről a kapu mellé lőtte a labdát.

86. perc: Chilufya 22 méterről a kapu fölé bombázott.

87. perc: Boli keresztlabdájával Varga egyedül törhetett kapura, de 14 méterről Bratveitbe lőtte a labdát. A kihagyott helyzet után a magyar játékos megpróbálta átugrani a kapust, de térdével véletlenül eltalálta a hálóőr orrát. Bratveit rövid ápolás után folytatta a játékot.

90. perc: Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Az FTC megérdemelt győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája második selejtezőkörébe, ahol jövő kedden idegenben a skót Celtic lesz az ellenfél.