tenisz;Fucsovics Márton;

2020-08-25 08:43:03

Fucsovics legyőzte Dimitrovot, 16 közé jutott New Yorkban (videó)

A magyar teniszező három szettben múlta felül a 2017-es bolgár világbajnokot az eredetileg Cincinnatibe tervezett, keménypályás ATP 1000-es tenisztornán.

Fucsovics Márton bejutott a legjobb 16 közé a Cincinnatiből New Yorkba helyezett, keménypályás, ATP 1000-es tenisztornán, miután a második fordulóban legyőzte a 2017-es világbajnokot, a bolgár Grigor Dimitrovot. A 2 óra 26 percig tartó mérkőzésen Fucsovics 7:5, 4:6, 6:2 arányban bizonyult jobbnak ellenfelénél – írta a Nemzeti Sport.

A ranglista 84. helyén álló magyar versenyző, aki a selejtező után hétfőn a szlovákiai Norbert Gombost győzte le, első alkalommal lépett pályára Grigor Dimitrov ellen. A Magyar Tenisz Szövetség tudósítása szerint Fucsovics nagyszerűen indított a 19. helyezett bolgár ellen, egyből breakelni tudott, majd ezt nemcsak megtartotta, meg is tudta duplázni, és 5-2-re is vezetett. A bolgár azonban kihasználta a magyar játékos egyre több hibáját, és előbb szépített, majd ki is egyenlített. Fucsovics azonban meg tudta törni a lendületét és egy újabb break után hozta a szerváját, így a szettet is.

A második játszmában Dimitrov egyből breakelt és elhúzott 3-0-ra, de aztán Fucsovics sorozatban négy gémet nyert, majd elvesztette adogatását. Miután Dimitrov hozta sajátját, a magyar teniszezőnek a szettben maradásért kellett adogatnia, és ez majdnem sikerült is: Dimitrov három szettlabdáját három nyerő ütéssel hárította, a negyediket azonban már nem tudta, így 6-4-re elment a második szett.

A döntő játszmában az ötödik gémig kellett várni az első breakre, ami Fucsovicsé volt, és ezt a bolgár adogatójátékában is meg tudott duplázni, innen már nem is engedte el a gyeplőt, és óriási bravúrként megnyerte a meccset, és ezzel feljött a világranglista 66. helyére.

Fucsovics ellenfele kedd éjjel a legjobb 16 között a Dominic Thiemet (3.) legyőző, szerb Filip Krajinovics (32.) lesz.